архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » інтер’єри, СТАТТІ

Як створити інтер’єр вітальні в малогабаритній квартирі

неділя, 27 Лютий 2011, Переглядів: 17,180

Як створити інтер'єр вітальні в малогабаритній квартирі (4)У більшості випадків малогабаритна квартира і квартира-хрущовка є самими справжніми синонімами. Найголовніший недолік хрущовки – це відсутність вільного місця. Для збільшення функціональності та простору, можна суміщати різні кімнати. Постараємося розглянути кілька рекомендацій, які допоможуть нам створити затишок і комфорт в малогабаритній вітальні кімнаті чи хрущовці.

Інтер’єр вітальні кімнати
Будь-який інтер’єр вітальні повинен виконувати саму основну свою функцію, а саме задовольняти інтереси всіх мешканців квартири. Маленькі діти зажадають створення дитячого куточка, прекрасно в такий інтер’єр впишуться дитячі фотографії разом з іграшками. Для молоді обов’язково наявність м’яких меблів та барної стійки, покликаної проводити всілякі вечірки.

Як створити інтер'єр вітальні в малогабаритній квартирі (2)Для віталень найкраще підходять меблі-трансформери, наприклад, розкладний диван. Також рекомендується уникати як дуже темних, так і занадто яскравих кольорів. Ідеальний вибір – пастельні тони.

Інтер’єр вітальні-спальні
З метою економії вільного місця, вітальня нерідко покликана виконувати також функцію спальні. Наприклад, коли в одній квартирі живе більше одного покоління родини. Щоб не перетворити вітальню в класичну спальню і зберегти за нею функцію кімнати відпочинку всієї сім’ї, краще всього використовувати розкладний диван. Такий диван у поєднанні з двома м’якими кріслами легко стане центром відпочинку, а пізно ввечері виконає функцію ліжка. Вибір колірної гами знову краще зупинити на пастельних тонах. Отже, основна мета, яку ми переслідуємо, створюючи інтер’єр вітальні-спальні, це розширення функціональності стандартної вітальні.

Як створити інтер'єр вітальні в малогабаритній квартирі (3)Інтер’єр вітальні суміщеної з кухнею
Дуже популярний варіант для людей, які бажають раціонально використовувати простір. Слід пам’ятати, що, вирішивши створити інтер’єр вітальні суміщеної з кухнею, насамперед необхідно відвідати БТІ і дізнатися, можливо, чи у вашій маленькій квартирі знести деякі стіни. Майте на увазі, що, незважаючи на загальну назву – «хрущовки», самі плани квартир можуть відрізнятися, а значить, розташування несучих стін теж буде різним. Нехтуючи зверненням до фахівців, ви ризикуєте завдати непоправної шкоди конструкції всього будинку і отримати значніше штраф.

Стандартно для такого інтер’єру йде візуальне розділення на дві складові частини: кухню і вітальню. Щоб підкреслити цю межу, часто використовують арочні отвори. Вітальня і кухня повинні бути не тільки витримані в одній колірній гаммі, але і мати чіткі відмінності. Наприклад, підлога на території, відведеній під кухню, викладаємо плиткою, а на території вітальні укладаємо ковролін того ж відтінку.

Інтер’єр вітальні в класичному варіанті
Класичним стилем для оформлення вітальні вважається стилізація під кімнати французьких чи англійських замків. Для створення потрібного настрою добре підійдуть спеціальні штори і правильно підібрана колірна гамма. Але основним елементом є велична дерев’яні меблі.

Інтер’єр вітальні в класичному варіанті повинен дотримуватися строгих прямих ліній і виглядати респектабельно.

Як створити інтер'єр вітальні в малогабаритній квартирі (1)Інтер’єр вітальні з каміном
З давніх часів існує традиція зустрічати гостей біля домашнього вогнища – каміна. За своєю суттю, камін у вітальні є її номінальним центром. Створюючи інтер’єр вітальні з каміном, меблі розташовують на однаковій віддалі від каміна, півколом, якщо це дозволяють розміри кімнати.

На жаль, встановити класичний камін з димарем у звичайній хрущовці немає ніякої можливості, але зате в наш час все більшу популярність набувають електричні каміни. Їм не потрібен димохід і дрова, а також відсутні дим і попіл. Такі каміни можуть чудово вписатися в стиль міської квартири і принести у ваш дім додатковий затишок.

Ми описали кілька стандартних рекомендацій, які дозволять відчувати себе з максимальним комфортом навіть в малогабаритній хрущовці. Головне пам’ятати, що домашній затишок залежить саме від вас, і прагнути створити його.

дивіться також фотографії  інтер’єрів вітальні від Річарда ПауерсаПодібні публікації:

  1. Меблі для вітальні. Як правильно вибрати меблі для вітальні
  2. Глянцева геометрія у вітальні – колекція стильних меблів (диван, стілець і стіл) «EXTreMe»
  3. Дизайн інтер’єру будинку — коротко про основне.
  4. Інтер’єри вітальні на фотографіях від Річарда Пауерса

Залиште свої враження!z