архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » огляд технологій, предметний дизайн

Новий кіоск з екотехнологіями для зеленого майбутнього

середа, 13 Квітень 2011, Переглядів: 1,869

Новий кіоск з екотехнологіями для зеленого майбутнього (4)

Вуличні ларьки і кіоски – це найчастіше пил, бруд, антисанітарія, спека влітку і холод взимку, облуплені стіни і діряві стелі. І в той же час вуличні кіоски – це обличчя міста. Очевидно, що лице міст майбутнього має якось відрізнятися від сумної фізіономії сьогодення – саме для цього і придуманий свого роду “ларьок мрії” – новий кіоск з екотехнології, який так і називається – Ecokiosk.

Формула, виведена лондонською компанією Bizarreka Design, проста: новий кіоск = зелені рослини + сонячна енергія + рециклінг (переробка вторинної сировини). Для економії сонячної енергії послужить напівпрозорий дах кіоску: принаймні вдень не знадобиться освітлення; крім того, дах самовентилюється – продавці, що часом ледь не задихаються влітку, це оцінять. Також на ній монтуються панелі сонячних батарей, енергії яких вистачить на освітлення ларька в темний час доби.

Весь кіоск створюється з матеріалів отриманих в ході вторинної переробки, або розрахованих на неї. Перш за все це особливий пластик, змонтований на легких металевих балках. “Новий кіоск” також намагатиметься пом’якшити проблему вуглекислого газу, від якого задихаються великі міста: з усіх сторін ларьок оточують підвісні горщики і клумби з системами автополиву. Навіть вода для цього поливу буде по можливості запасатися самим кіоском: у ньому передбачені резервуари для збору дощової вологи.

За своїм інтер’єром новий кіоск нагадує маленькі “заклади громадського харчування”, в яких готується національна кіоскова страва – шаурма. Мабуть, такі кіоски з шаурмою були б куди приємніші, ніж нинішні – і для покупців, і для продавців. Але у екологічного кіоску є мінус: він явно не розрахований на сувору зиму. У нашій країні оптимальна зона його розміщення – південні міста в розпал курортного сезону: тим більше, що для курортних міст важливо “тримати марку” краси і свіжості всіх будов.Подібні публікації:

  1. Стадіон майбутнього – футуристичний проект неземного стадіону в Сеулі
  2. Новий дизайн офісу компанії Prodigy MSN від мексиканських дизайнерів
  3. Сірий + оранжевий – атмосфера гармонії і новий тренд. Ідеї для дизайну інтер’єрів
  4. Новий дизайн меблів з Dexel Crafted

Залиште свої враження!z