архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » огляд мистецтва

Колаж як принцип світобачення: картини з пазлів Герхарда Майєра

середа, 20 Квітень 2011, Переглядів: 1,518

Колаж як принцип світобачення: картини з пазлів Герхарда Майєра (6)

Якусь картинку розділили на безліч шматочків з хитромудрими виїмками, так що у кожної фішечки є власне місце. Завдання – зібрати те, що зобразили автори головоломки. Це звичайний підхід до пазлів. Але є і альтернативний – метод маленьких дітей і німецького художника Герхарда Майєра: вони створюють власні полотна з даних фрагментів. Виходять пейзажі в імпресіоністської серпанку й роботи з елементами сюрреалізму.

49-річний художник Герхард Майєр (Gerhard Mayer) живе і працює в Нюрнберзі. Нинішнє його захоплення – величезні картини з пазлів, мозаїчні арт-об’єкти до 18 метрів в довжину! Одне таке монументальне полотно може зайняти цілу стіну в галереї. А складається воно з тисяч фрагментів, спочатку «жили» в різних наборах. Який же меседж несуть в собі постмодерністські роботи Герхарда Майєра або Фотопазли Робертса Бірзе ?

Кожна коробка з розсипом картонних фішечек – не просто набір, з якого можна скласти картинку. Це модель чужої картини світу. Для того, щоб її відновити, треба проникнути в логіку іншої людини, зрозуміти, як він зв’язує думки, з’єднує цеглинки світобудови. Поняття і уявлення кожної людини виступають в ролі своєрідних фрагментів його власного пазла.

Збирання пазла – це знайомство з іншою людиною, з незвичним світоглядом. Вивчаючи чужу творчість, осягаючи чужу філософію, учень сприймає світ чужими очима, складає пазл з картинкою, намальованої до нього. Потім він збирає інший пазл – іншого автора. І тим часом замислюється над тим, що являє собою його власна картина світу.

Оскільки всі слова вже сказано, а всі думки вже приходили в світлі голови філософів, залишається тільки визнати, що ми вільно або мимоволі запозичуємо частинки світогляду в інших, створюючи нашу власну картину з пазлів. Звичайно, власну в тій мірі, в якій центон належить перу дотепника, понадергавшего цитат у попередників і з’єднав їх в один вірш. І органічну в тій мірі, в якій ми подбали про підгонці шматочків, запозичених з чужих пазлів.

Безумовно, в новому з’єднанні частин є своя принадність: так, мотиви любовної лірики всім давно відомі, але майстерність автора полягає в тому, щоб оригінально їх поєднати і розвинути. Не тільки навибиралися фрагментів з різних наборів, а й подбати про те, щоб не було зазорів і накладок. Це вимагає кропіткої праці, як і створення оригінальних картин із стандартних пазлів.Подібні публікації:

  1. Картини в жанрі фотореалізму від Гленнрея Тутора
  2. Засновані на історичних чоловічих портретах- агресивні картини Ендрю Сальгадо
  3. Малюнки з чисел: філософські картини Сієнни Морріс
  4. Одного разу на Дикому Заході: живописні загадкові картини Бена Кеу (Ben Kehoe)

Залиште свої враження!z