архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » огляд фото

Фото дівчат без обличчя: парадоксальний фотопроект Міцуко Нагоне (Mitsuko Nagone)

вівторок, 24 Травень 2011, Переглядів: 3,562

Фото дівчат без обличчя: парадоксальний фотопроект Міцуко Нагоне (Mitsuko Nagone) (2)

Приблизно половина людства при словах “чудова дівчина” інстинктивно уявить собі найкрасивіше обличчя з числа будь-коли бачених. Як це не сумно, правильність рис обличчя відіграє дуже важливу, щоб не сказати вирішальну роль у долі жінки в “чоловічому” світі. Художнім протестом проти такого стану речей став фотопроект японської художниці Міцуко Нагоне: фото дівчат … без обличчя.

Цей проект називається “I am more than my face” (“Я – більше, ніж моє обличчя”). Його автор, молода художниця Міцуко Нагоне, нині живе в Токіо, професійно займаючись фотографією. Одна з головних проблем творчості Міцуко Нагоне - пошук істинного людини та її справжнього “Я”. Пошуки ці усе ще тривають (і, можливо, не закінчаться ніколи), але в одному фотохудожниця впевнена точно: особистість людини – це не його обличчя.

І з якою винахідливістю ховають свої обличчя героїні фото Міцуко нагону! Презирливо відвернувшись до стіни, боязко сховавшись за письмовим столом, сховавши голову в паперовий пакет (як і личить справжньому аноніму), закривши обличчя довгим волоссям (немов у культовому японському фільмі “Дзвінок”). Фото дівчат без обличчя вражають парадоксальністю і сміливістю; можливо, це якийсь новояпонскій погляд на світ. Так чи інакше, проблема пошуку людини весь останнє століття вирішується японською літературою, від Акутагави до Кендзабуро Ое і Кобо Абе.

Втім, чи не цим займаються художники всіх жанрів, часів і народів? А творчість Міцуко Нагоне ще й має безпосереднє відношення до теми прав жінки і прав людини: її фото дівчат без обличчя – заклик ставитися до людей (особливо до жінок) не так як вони виглядають; зустрічати і проводжати по розуму, а не по одягу. Сама Міцуко Нагоне, будучи відомим фотографом і учасником численних виставок у різних частинах світу, теж не фотографує своє обличчя. Розділіть ви цю ідею (наприклад, сфотографувавшись обличчям вниз ), або засудите, визнавши її чимось на зразок паранджі для жінок – вирішувати вам, але якесь здорове зерно у фотопроекті Міцуко прочухана, безумовно, є, не кажучи вже про неабиякою часткою креативу.Подібні публікації:

  1. Темні історії дівчат на фото Марко Пандулло (Marco Pandullo)
  2. Смачні фото кухарів. Фотопроект Сіднейського фестивалю їжі
  3. Всі знайомі обличчя у стилі поп-арт і не тільки: портрети Маріо Сорії
  4. Занурення в несвідоме: підводні фотографії дівчат від фотографа Ніла Крейвера

Залиште свої враження!z