архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » огляд мистецтва, предметний дизайн

Коли гарбуз перетворюється … у світильник. Лампи з гарбуза від Calabarte

середа, 15 Червень 2011, Переглядів: 2,870

Коли гарбуз перетворюється ... у світильник. Лампи з гарбуза від Calabarte (6)

Добру фею викликали? Точніше, “доброго фея” на ім’я Пржеміслав (Przemek) з Польщі, який одним … ну ладно, кількома десятками рухів руки може перетворити гарбуз у дивовижний, приголомшливо красивий настільний або настінний світильник. Аналогів яким немає і не буде, оскільки все це – ручна і дуже копітка робота. В інтернеті роботи Пржемека відомі під маркою Calabarte.

Гарбуз вже кілька століть використовують для виготовлення різноманітних виробів, від барабанів і маракасов, до аксесуарів і предметів побуту. Особливо цей фрукт (в англійській мові гарбуз це “gourd fruit”) популярний в азіатських і африканських країнах, але і в наших широтах йому знаходять гідне застосування. Так, студія Calabarte спершу потрошить, а потім висушує гарбуза особливим способом, щоб оболонка практично Задерев’янілий, потім обробляють отриманий каркас так, щоб його не з’їли комахи, і починається чарівне перетворення …

Різьблені візерунки, орнаменти, отвори і фігурні доріжки надають гарбуз-світильників ошатний і екзотичний вид, а декоровані різнокольоровими стразами, вони готові прикрасити собою інтер’єр не тільки звичайної квартири, а й апартаменти самої королеви. Зрозуміло, якщо вона розуміє толк у мистецтві і любить такі прості і разом з тим оригінальні арт-об’єкти, здатні не тільки прикрашати, але і бути корисними в побуті.

Кожен світильник, виконаний у Calabarte, – індивідуальний. Другого такого немає і не буде, оскільки не існує двох однакових гарбузів, та й фантазія майстрів не допустить повторення тих чи інших візерунків. Крім ажурних-різьблених світильників, Пржемек перетворює гарбуза в глобуси, планети, супутники, що прикрашають згодом не тільки приліжкові тумбочки, але і всю кімнату повністю. Варто запалити гарбуз-світильник, – як стіни і стеля приміщення покриються дивовижними візерунчастими патернами, а сам світильник здасться чарівним, магічним предметом.Подібні публікації:

  1. Унікальні лампи з гарбуза від Calabarte
  2. Унікальні лампи з гарбуза від Calabarte
  3. Повітряний змій Kite Light, або світильник, що ширяє під стелею
  4. Світильник TILT від студії дизайну graypants

Залиште свої враження!z