архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » огляд архітектури

Найбільший будиночок на дереві в світі

понеділок, 4 Липень 2011, Переглядів: 2,803

Найбільший будиночок на дереві в світі (3)

Навряд чи діти, які будують “секретне сховище” прямо в деревній кроні, думають про те, як де знаходиться самий великий будиночок на дереві в усьому світі. Втім, чи можна називати його будиночком? Це ж цілий доміще тридцятиметрової висоти! А знаходиться він, скажемо відразу, в місті Кросвілле, штат Теннесі, США і побудований він працями однієї-єдиної людини.

Чудовий будиночок належить проповіднику Горація Берджессу. У не такому вже й далекому 1993 році в його голові, як він вважає, пролунав Божий голос: “Якщо ви побудуєте будинок з дерева, я побачу, що ви не йдете від матеріального”. Чи був цей голос справжнім – питання, але в реальності будиночка на дереві, створеного Горацієм Берджессом, навряд чи хто засумнівається: він побудований навколо білого дуба 25-метрової висоти і діаметром майже 4 метри. Навколо нього стоїть ще шість аналогічних дерев, але тільки дуб Горація Берджесса може похвалитися 80-ма кімнатами, десятками під’їздів, крокв, драбинок і затишних куточків, яким би позаздрили всі дітлахи світу з їх секретними будиночками.

Можливо, побудувати таку споруду проповідника Берджесс допомогла його друга спеціальність столяра; а долучившись до деревного будівництва, він став і ландшафтним дизайнером. У величезному будиночку на дереві 10 поверхів середньою висотою 3,3 метра – більше, ніж у звичайному блочному будинку!

Саморобний знак поруч із дерев’яним палацом говорить: “Ласкаво просимо, друзі!”. І дійсно, кожен день ця пам’ятка приймає під тінню листя 400-500 відвідувачів. Нагорі – дзвіниця вагою в дві тонни, а роль дзвонів в ній грають десять балонів з-під ацетилену.

Будиночок на дереві, побудований Горацієм Берджессом на славу Божу, збирається увійти в Книгу рекордів Гіннесса. Правда, для цього потрібно, щоб усі його незліченні приміщення (а їх сумарна площа становить понад 1000 квадратних метрів) було виміряно і задокументовані – непроста робота, тому що за цей час в будиночку напевно з’являться нові кімнати!Подібні публікації:

  1. Cabane & Spa treehouse – гаряча ванна в будинку на дереві з видом на Францію
  2. Графічні фантазії в чарівних головках: гравюри на дереві Цил Лоуренс
  3. Будиночок для спостереження за птахами від nendo. Нагано, Японія.
  4. Варіація будинку на дереві для сім’ї лісника

Залиште свої враження!z