архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » огляд архітектури, огляд технологій

Будинок-ГЕС (House-Hydro) від групи Діти Іофана.

середа, 20 Липень 2011, Переглядів: 1,162

Будинок-ГЕС (House-Hydro) від групи Діти Іофана. (6)

Проект Будинку-ГЕС знаменує початок нового напрямку пошуків у творчості Дітей Іофана. Тяжкість, помпезність, притаманні попереднім проектам – Будинку для Кончаловського, Монументу, Центру культури та мистецтв, поступаються місцем легкості та стрімкості, руху мас, тих рис, які притаманні певному пласту архітектури 1930-х років. На цей перехід вплинув, безумовно образ Воріт Духів – летючий, динамічний, крім того сильно тут був вплив архітектури Е. Мендельсона і наступного за нею зодчества Ленінграда 1920-х – 1930-х рр.., Початок вивчення якої збігся з проектуванням будинку.

Будинок-ГЕС – невелика споруда на швидкій річці, що використовує силу падаючої води для забезпечення автономного енерго-та теплопостачання, що було умовою програми конкурсу. Основною ідеєю будівлі стала романтизація техногенного образу гідроелектростанції, поєднання його з образом невеликого житла, пафос вічного суперництва і співпраці людини і природи.

Основні приміщення будівлі розташовуються в другому рівні – над водою. Анфілада парадних приміщень – вестибюля, їдальні і вітальні проходить по дамбі через річку. Їдальня і вітальня виходять на балкон, споруджені над падаючою водою. На протилежному боці, за рахунок перепаду висот підлогу вітальні виходить безпосередньо до води, сюди ж виходять балконні двері спалень і кабінету, до них забезпечений прямий доступ з річки. Перпендикулярно дамбі розташований другий, двоповерховий об’єм, де знаходяться господарські приміщення – кухня та санвузли. У першому рівні цього обсягу знаходяться технічні приміщення – трансформаторна і турбінна кімнати. Турбіна встановлена в округленій частині обсягу.

Архітектура будинку-ГЕС стримана – на монументальному просторі нижнього технічного рівня і водоскидів спочиває проникний скляний верхній житловий рівень, його плоский дах підтримується металевими колонами. Рух падаючої води продовжує динамічний обсяг технічних приміщень. Його образотворчий динаміка виявляє дійсний рух турбіни всередині.

Будинок-ГЕС може стати не тільки одиничним спорудою. Зведення подібних будинків на швидких гірських річках можна вести цілими селищами за течією води. Такі селища будуть представляти собою мальовничу терасованих місцевість з низкою рукотворних водоспадів.

Назва: Будинок-ГЕС (House-Hydro)
Архітектура: Діти Іофана
Проектування: 2007Подібні публікації:

  1. Мінімалістський будинок NC (House NC) в Португалії від Sequeira Arquitectos Associados.
  2. Похилий будинок Siding House – максимальний вміст у мінімальній формі
  3. Будинок VI (House VI – Frank House) у США від Пітера Айзенмана (Peter Eisenman).
  4. Екологічний будинок на схилі: будинок Квінта та Баронеса (Quinta da Baronesa) в Бразилії від Studio Arthur Casas .

Залиште свої враження!z