архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » огляд архітектури

Еко-дім у вигляді ока єгипетського бога Гора (Eco House Shaped Like the Eye of Horus) у Туреччині від Luis de Garrido для Наомі Кемпбелл

вівторок, 27 Вересень 2011, Переглядів: 2,496

Еко-дім у вигляді ока єгипетського бога Гора (Eco House Shaped Like the Eye of Horus) у Туреччині від Luis de Garrido для Наомі Кемпбелл (3)

На одному з острівців Туреччини за бажанням супермоделі Наомі Кемпбелл був зведений сучасний, екологічно безпечний будинок. З висоти пташиного польоту, а може навіть і з космосу, він повторює своїми обрисами стародавній єгипетський символ – Око Гора.

Чим саме керувалася топ-модель і актриса, коли вирішила обзавестися настільки багатозначним житлом, невідомо. Неясно і те, чому будинок у формі правого ока єгипетського божества з’явився в Туреччині. Однак якщо звернутися до відповідної літератури, то можна дізнатися, що Око Гора здатне захистити від будь-яких неприємностей, причому як в земній, так і в загробному житті.

У величезній будівлі є як мінімум п’ять просторих салонів-віталень і 25 приміщень, обладнаних під спальні. Сама будівля була спроектована Луїсом де Гаррідо, молодим архітектором з Іспанії. Претензійний дизайн-проект став найдивовижнішим подарунком на день народження Наомі. Кожен архітектор на планеті, мабуть, пожертвував би чим завгодно, щоб роздобути це замовлення. За словами іспанського щасливчика, працюючи для Наомі, він не був обмежений ні в засобах, ні у творчій фантазії. Багаторівневий центральний купол будинку представляє собою ідеальну півсферу і покоїться на сталевому каркасі. Під куполом, в атріумі, розташована простора тераса ландшафтна з панорамними видами. Ідеально підігнані скляні панелі дозволяють, залежно від часу доби, милуватися зоряним небом над головою або ніжитися в ласкавих променях сонячного світла, а що виникає при цьому парниковий ефект сприяє природному опалення будівлі. Для захисту від палючого спеки в жарку пору року використовуються вбудовані похилі жалюзі і додаткові «віддушини» для ефективної припливної вентиляції.

Завдяки величезним сонячним панелям, продуманим системам по збору дощової води і переробки стічних вод, будинок повністю автономний. Він може акумулювати і дуже економно витрачати великі запаси електроенергії та питної води, не забруднює навколишнє середовище, а його господиня, напевно, з оптимізмом «дивиться» у майбутнє.

Назва: Еко-дім у вигляді ока єгипетського бога Гора (Eco House Shaped Like the Eye of Horus)
Розташування: Туреччина
Архітектура: Luis de GarridoПодібні публікації:

  1. Багатофункціональний комплекс «Гора Манхеттена» від Джу Хен Кім (Ju-Hyun Kim). Нью-Йорк, США.
  2. Хостел Барселонська Гора (Barcelona Rock) від UGO Architecture. Барселона, Іспанія.
  3. Академія Grifols від TwoBo Arquitectura і Луїса Твос (Luis Twose). Паретс-дель-Вальєс, Іспанія.
  4. Будинок-ГЕС (House-Hydro) від групи Діти Іофана.

Залиште свої враження!z