архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » огляд архітектури

Футуристична будівля з двох стін. Проект музею MoMA у Варшаві (Польща)

середа, 19 Жовтень 2011, Переглядів: 1,325

Футуристична будівля з двох стін. Проект музею MoMA у Варшаві (Польща) (1)

Розташований в центрі Варшави (Польща) новий музей MoMA покликаний стати орієнтиром для культурних центрів нового тисячоліття. Проект, розроблений фінською архітектурною студією ALA Architects , є сміливою заявою, здатною кинути виклик культовій будівлі розташованій поруч Палацу культури, побудованому в радянську епоху.

Будівля має всього лише дві поверхні. Скульптурно вигнута стіна твердого та статичного елемента структури заворожує і є документальним свідченням нашого часу. Скляна стіна, як вітрина представляє внутрішній вміст музею і, разом з тим, працює як гігантське табло, що постійно змінює зображення.

Хвиляста частина будівлі одягнена в хром, який має здатність відображати навколишній ландшафт, небо і динаміку їх руху. Інтер’єри музею, окреслені двома стінами, являють собою поєднання їх різних якостей – світлі і темні фрагменти, рівні й хвилясті лінії, стабільність і динаміку, постійні і тимчасові характеристики.

Музей має загальний, цілісний характер і унікальні аспекти, може бути повністю закритий від поглядів ззовні або зовсім прозорий. За допомогою маніпуляцій зі скляною стіною, може регулюватися кількість і якість освітлення простору музею.

Великі приміщення галереї можуть бути розділені на більш дрібні одиниці або ж відкрити всі межі, для того щоб стати єдиним безперервним простором.

З творчістю авторів унікального проекту можна познайомитися, відвідавши офіційний сайт їх архітектурної студії, розташованої в Гельсінкі: http://www.ala.fi/Подібні публікації:

  1. Музей Гуггенхайма в Вільнюсі – надсучасний проект музею від Захи Хадід
  2. Оголошено переможця конкурсу на проект Музею Другої світової війни в Гданську
  3. Проект Національного музею Зайєд в Абу-Дабі
  4. Jeongok Prehistory Museum – футуристична архітектура музею раннього періоду розвитку людства

Залиште свої враження!z