архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » огляд архітектури

Музей Гуггенхайма в Вільнюсі – надсучасний проект музею від Захи Хадід

четвер, 20 Жовтень 2011, Переглядів: 1,760

Музей Гуггенхайма в Вільнюсі - надсучасний проект музею від Захи Хадід (4)

Найближчим часом у Вільнюсі, столиці Литви, буде зведений музей Соломона Гуггенхайма, а архітектором його буде вже відома нам Заха Хадід (Zaha Hadid) . Причому право на створення проекту вона не просто отримала, а й виграла у двох інших, не менш знаменитих архітекторів – Даніеля Лібескінда і Массімілліано Фуксас (Daniel Libeskind and Massimiliano Fuksas).

Якщо подивитися на всі представлені проекти, то план Захи Хадід по праву визнаний найкращим. Він таким і є. Чому було обрано саме Фонд Гуггенхайма, сказати складно, однак, крок це безперечно вірний.

Як відомо, у даного музею є відразу кілька філій по всьому світу: в Італії (Венеція), Німеччини (Берлін) та Іспанії (Більбао). Тепер же такий з’явиться на пострадянських просторах.

Проект цього музею був погоджений і повністю підтриманий Фондом Гуггенхайма і всіма його членами. Як стало відомо, музей буде розташовуватися неподалік від Білого моста і включати в себе різні галереї, головною з яких стане Ермітаж.

Як сподіваються проектувальники, це дозволить залучити не тільки приїжджих туристів, а й підніме рівень культури серед населення столиці Литви та країн Прибалтики.

Про точні терміни початку будівництва говорити, звичайно ж, рано. Адже поки затверджений лише проект, і ми можемо порадіти за Заху.Подібні публікації:

  1. Elk grove civic centre – архітектурний проект розвитку передмістя Сакраменто від Захи Хадід (Zaha Hadid)
  2. Культурний центр імені Гейдара Алієва від Захи Хадід (Zaha Hadid)
  3. Проект Національного музею Зайєд в Абу-Дабі
  4. Футуристична будівля з двох стін. Проект музею MoMA у Варшаві (Польща)

Залиште свої враження!z