архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » ВІДЕО, Мейд Ін Юкрейн :), огляд архітектури

«Будинок гончара» – сучасна інтерпретація народної екологічної архітектури в проекті від архітектора Андрія Голуба

неділя, 23 Жовтень 2011, Переглядів: 4,191

«Будинок гончара» - сучасна інтерпретація народної екологічної архітектури в проекті від архітектора Андрія Голуба (7)

Андрій Голуб народився в Хмельницькій області Городоцький район село Пісочна, в сім’ї архітектора, що не могло не вплинути на вибір майбутньої професії. Коли Андрію було 2 роки, він з батьками переїхали в Київську область, де проживає і зараз. На архітектора Андрій навчався в КНУБА(Київський національний університет будівництва і архітектури). Закінчив ВУЗ в цьому році і працює тепер в області ландшафтної архітектури, найбільше цікавить житлова архітектура і благоустрій!

«Будинок гончара» це бакалаврський диплом Андрія. Ця робота отримала 1 премію на «Международном смотре-конкурсе дипломных проектов и работ по архитектуре» (Вороніж, Росія), а також 1 премію на «19 огляді-конкурсі дипломних проектів випускників архітектурних та художніх спеціальностей вищих навчальних закладів України»(Львів, Україна), відзнаку головного архітектора м.Львова «За найкращу інтерпритацію українських народних мотивів у сучасній архітектурі», диплом-відзнаку від Івано-Франківської обласної організації Національної спілки архітекторів України.

Архітектурно-планувальне та об’ємно-просторове вирішення будинку гончара в селищі Опішня

Сучасні архітектори все частіше звертаються у своїх творчих пошуках до народної архітектури, водночас значущу роль відіграють нові творчі пошуки прогресивних напрямів, концепцій, принципів та прийомів вирішення форми та змісту в архітектурі. Отримують нове вирішення масштабні містобудівні комплекси. Сучасні високі технології надають необмежені можливості для пошуків ноу-хау в розвитку новітньої української архітектури.

Будинок гончара в селищі міського типу Опішня Полтавської області увібрав в себе риси народної архітектури,архітектури трипілля, неомодерну, органічної архітектури.

Основною ідеєю було використання природніх, екологічних матеріалів в сучасному новому форматі, які віддзеркалювали б глобалізацію сучасного світового архітектурного процесу, водночас гармонічно поєднуючись з навколишньою ситуацією. Тому дах обєкту виконано із соломи, котра є найекологічнішим покрівельним матеріалом і не потребує жодних додаткових заходів (гідроізоляції, пароізоляції).Широко використовується і глинобіт у стіновій системі, що також, безумовно, є екологічно безпечним і економічно вигідним матеріалом.

Архітектурно-планувальна схема будівлі розбита на пять основних функціональних зон:
- адміністративна зона
- суспільно-споживча зона
- виробнича зона
- житлова зона сімї гончара
- житлова зона учнів гончара

Форма обєкту за задумом мала нагадувати вироби з глини. В плані також використано цей принцип, поєднуючи гнучні лінії в геометрії з чіткої ортогальною сіткою.

Ось електронна скринька Андрія Голуба: golubandriy@yahoo.com
Офіційний сайт golub-architect.comПодібні публікації:

  1. Приватний будинок Douglas від архітектора Richard Meier
  2. Muscat Cultural Center – футуристична інтерпретація древньої оманської архітектури
  3. Сучасний приватний будинок Cobogó від архітектора Marcio Kogan
  4. Нова концепція сакральної архітектури України в проекті храму від Маркіяна Максимюка

Залиште свої враження!z