архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » огляд мистецтва

Гігантська карта світу, створена з мікросхем. Інсталяція World Map за авторством Susan Stockwell

п`ятниця, 11 Листопад 2011, Переглядів: 1,554

Гігантська карта світу, створена з мікросхем. Інсталяція World Map за авторством Susan Stockwell (5)

Комп’ютери в сучасному світі – така ж важлива частина нашого життя, як світло, газ, вода і електрика. Причому важлива настільки, що навіть після “смерті” агрегату люди не готові з ним попрощатися назавжди, вважаючи що краще розібрати його на “органи”, а потім повторно використовувати їх в інших цілях. Так, зламані вінчестери в руках майстрів перетворюються на оригінальні скульптури , дрібні деталі стають незвичайними прикрасами , а материнські плати, проводи, кулери і мікрочіпи і зовсім розподіляють на весь величезний світ. «Карта світу» (World Map) , так називається інсталяція з мікросхем, створена британською художницею Сьюзан Стоквелл (Susan Stockwell) .

Сьюзан Стоквелл є стовідсотковою художницею, як за покликанням, так і за освітою. На початку 90-х років минулого століття вона стала випускницею знаменитого Королівського Коледжу Мистецтв у Лондоні, і присвятила всю себе творчості. Сьюзан можна назвати художником-багатоверстатниці або майстром на всі руки. Так, вона малює картини і робить колажі, створює скульптури та інсталяції, практикується в paper art, і це ще далеко не всі її творчі таланти. І от, що цікаво: в одному зі своїх паперових проектів художниця використовувала карти світу як матеріал для творчості. А в інсталяції World Map вийшло все інакше, – з нутрощів загиблих комп’ютерів вийшла величезна карта.

Щоб створити інсталяцію з мікросхем, Сьюзан знадобилося близько року. Ця масштабна робота зайняла собою всю стіну в університеті Бедфордшир, де проходила виставка Сьюзан Стоквелл. Карту привезли по частинах з майстерні художниці, і збирали вже на місці, як пазл. Крім цієї інсталяції, автор представила та інші роботи, виготовлені з останків техніки, але «родзинкою» була все ж World Map.

Слід очікувати, що після Великобританії інсталяцію побачать і в інших країнах, зокрема, в США, Канаді, Китаї та Тайвані, де вже до цього проходили виставки Сьюзан Стоквелл.Подібні публікації:

  1. Крапельки роси. Фотографії-листівки від Nino Matasa з серії Small World
  2. Приголомшливий пентхаус на 77 поверсі Trump World Tower
  3. Оригінальна арт-інсталяція: Нове життя мадридських фонтанів від Luzinterruptus
  4. Вигадливі скульптури та інсталяції сучасного художника Міеонгбеома Кіма

Залиште свої враження!z