архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » Мейд Ін Юкрейн :), огляд інтер’єрів, огляд архітектури

Нове віяння в архітектурі храмів: Скляна церква в проекті Артура Купрейчука

п`ятниця, 9 Грудень 2011, Переглядів: 1,478

Нове віяння в архітектурі храмів: Скляна церква в проекті Артура Купрейчука (5)

Храмова архітектура завжди несе в собі найважливіші символічні смисли, у неї особливі функції, завдання, конструктивні особливості. Історія показує, що найчастіше саме вона визначає розвиток, пануючого в ту чи іншу епоху стилю. Так як в радянську епоху в країнах радянського союзу церкви не будувалися, зараз храмової архітектурі доводиться долати розрив в 70 років. На думку Артура Купрейчука це має на увазі пошуки нових підходів, нових рішень в проектуванні.

Простір храму, спроектованого молодим архітектором Артуром Купрейчуком, призначене в першу чергу не для офіційних богослужінь і релігійних обрядів, а для молитви, для одкровень перед Богом і самим собою.

Інтер’єр храму доведений до аскетизму відсутністю будь-якого декору і зайвих деталей. Прозорі ікони-вітражі і свічники не стосуються статі, тільки перед іконостасом залишений аналой. Нижній ряд матових стекол приховує від сторонніх очей, дає можливість зосередитися тільки на те, навіщо сюди приходять. Але в той же час весь внутрішній простір купається у світлі, дихає, збережено візуальний зв’язок із зовнішнім світом. Теплоти інтер’єру надає “ширяючий” дерев’яний дах, що висить на тросах. У контрасті зі сталлю, склом і бетоном вона “одушевляє” простір храму.Подібні публікації:

  1. Нова концепція сакральної архітектури України в проекті храму від Маркіяна Максимюка
  2. Старе і нове в проекті Santpoort Rail від Zecc Architects
  3. Філософія Юрія Ринтовта в архітектурі та дизайні його робіт
  4. Вічна весна в архітектурі особняка Cluny House від Guz Architects (Сінгапур)

Залиште свої враження!z