архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » огляд ілюстрацій, огляд мистецтва

Політичні карикатури і шаржі від Романа Генна

понеділок, 12 Грудень 2011, Переглядів: 1,538

Політичні карикатури і шаржі від Романа Генна (4)

Популярний майстер політичної карикатури Роман Генн (Roman Genn) співпрацює з найбільшими виданнями, серед яких “Los-Angeles Times”, “The Washington Post”, “Newsweek”. Не меншу популярність йому принесли шаржі на політичних діячів минулого і сьогодення, виконані олією на полотні в стилі класичного живопису.

Як згадує сам художник, першу свою роботу на політичну тему він створив у п’ятирічному віці. Це був плакат з текстом “Спасибі товаришу Брежнєву за наше щасливе дитинство”. Можливо, саме це і вплинуло на його подальшу творчість. У 18-річному віці Роман був виключений з Московської Художньої Колегії за реакційні карикатури, що критикують уряд. За його словами, в цьому вчинку не було ніякого дисидентства або протесту, було лише бажання підняти свій авторитет в очах однолітків.

У 1991 році Роман Генн переїхав до США, де і продовжив свою діяльність, друкуючи в найбільших періодичних виданнях. Його роботи часом відрізняються різкістю і критичною точкою зору, але саме ця якість так і цінують в істинних майстрів карикатурного жанру.

В останні роки Роман все більше часу приділяє полотну і маслу. Нещодавно відбулася перша персональна виставка його шаржів “Sic Transit Gloria Mundi”. На ній були представлені портрети політиків, історичних діячів, письменників. На відміну від більшості робіт Генна, ці шаржі не висміює зображених на них персонажів, а висловлюють повагу і шану до геніїв минулого.

Карикатуристів такого рівня в США можна перерахувати по пальцях. З найбільш відомих можна згадати політичні карикатури Клея Беннета , які так само, як і роботи Романа, часто опиняються в центрі всіляких скандалів.Подібні публікації:

  1. Карикатури Пабло Лобато
  2. Ілюстрації Романа Мурадова
  3. Нас оточує позитив: веселі та іронічні ілюстрації від Дениса Зільбера
  4. Гумор та сатира в ілюстраціях Ховарда Макуільяма (Howard McWilliam)

Залиште свої враження!z