архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » Мейд Ін Юкрейн :), огляд інтер’єрів, огляд архітектури

Fisher’s house – заміський будиночок на березі озера Clear в Канаді, спроектований для активної молодої сім’ї від LINE STUDIO (Київ)

середа, 14 Грудень 2011, Переглядів: 3,477

Fisher's house - заміський будинок на березі озера Clear в Канаді. (екстер'єр)

Fisher’s house – заміський будинок на березі озера Clear в Канаді, спроектований для активної молодої сім’ї. У проекті будинку Fisher’s LINE STUDIO продовжує застосовувати раціональний підхід у проектуванні малогабаритного, економічного і екологічного житла, з урахуванням ініціатив та індивідуальності замовника. Проект передбачає нетривіальне рішення заміського будинку для відпочинку і спілкування з природою. Автономність, екологічність, раціональність планування і логічність формоутворення – основні принципи даного проекту.

Замовники виявили бажання спроектувати будинок, в якому комфортність проживання не конфліктувала б з недоторканністю природи. Ділянка проектування знаходитися на березі озера Clear в Канаді і значно віддалений від найближчих населених пунктів та мереж комунікацій. Будинок, за бажанням замовників, повинен був об’єднати всі переваги ділянки. Тому було вирішено відштовхуватися від ідеї будинку Як звітує ланки між сушею і водою.

Fisher's house - заміський будинок на березі озера Clear в Канаді. (концепція формоутворення)

Формоутворення засноване на принципі обертання первинного об’єму. Ядром проекту стала проста ортогональна форма. Уздовж неї по пірсу проходить головний транзитний шлях, який дозволяє зробити прямий як зовнішній, так і наскрізний прохід від берега до води. Формування обсягу будинку завершується обертанням ядра плоскою структурою. Планувальне рішення передбачає розміщення основних функціональних зон і приміщень уздовж головного вектора переміщення, віссю якого є північна стіна будинку. Внутрішній об’єм житлової частини представлений просторою кімнатою з панорамним вікном на озеро. У проекті застосований принцип взаємопроникних просторів. Спальня запроектована на антресолі над зоною кухні. Санвузол розміщений в північно-західній частині будинку. Він складається з ванної кімнати і туалету, які відділяються розсувними дверима. Для інженерного обладнання передбачений технічний поверх над санвузлом. Зовнішній простір тераси і пірсу біля будинку дозволяє організувати відпочинок на свіжому повітрі. Довжина пірсу передбачає можливість швартування невеликого судна.

Концепція інтер’єру грунтується на візуальній зв’язку внутрішнього і зовнішнього просторів. Для цього застосований принцип відкритого планування і передбачена значна площа скління. Ахроматична гамма інтер’єру з додатковими кольорами природного гами дозволяє акцентувати увагу на оточуючих мальовничих пейзажах, а також підкреслює форму внутрішнього простору. Натуральні матеріали сприяю проникненню атмосфери місцевої природи всередину житла. Житлова кімната забезпечена значною кількістю сонячного світла через велике панорамне вікно. Інсоляція спальні здійснюється через мансардні вікна даху. Для кухні та ванної передбачені вікна на рівні розміщення обладнання в кухні та ванної.

В основі конструкції будинку – металевий каркас, встановлений на гвинтові палі. Висота розміщення будинку над водою прийнята з урахуванням зміни рівня води у водоймі. Обшивка внутрішніх поверхонь структури виконується дерев’яними дошками, зовнішня – фальцовані листовим металом. Теплоізоляція та гідроізоляція виконується з екологічних матеріалів. Будинок обладнаний автономною інженерією: енергозабезпечення – сонячні батареї, опалення – тепловий водяний насос, водопостачання – свердловина на території ділянки, каналізація – локальна очисна станція.

Техніко-економічні показники:
Площа забудови – 116,6 м.кв.
Загальна площа – 45,7 м.кв.
Житлова площа – 24,4 м.кв.
Площа тераси та пірса – 60,6 м.кв.
Поверховість – 1+
Висота – 4,5 м
Будівельний об’єм – 196 м.куб.

Матеріали люб’язно надані LINE STUDIO.Подібні публікації:

  1. Екологічна концепція архітектури малогабаритного житла. Будинок №2 від LINE STUDIO (м. Київ)
  2. Унікальний заміський будинок Dogma від студії Onix
  3. Унікальний будинок Бункер (Bunker House) в Таїланді від VaSLab Architecture
  4. Заміський будинок TBONE (TBONE House) у Німеччині від Coast Office Architecture

Залиште свої враження!z