архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » огляд архітектури

Beirut Wonder Forest – висячі сади Бейрута: сучасний проект озеленення столиці

середа, 21 Грудень 2011, Переглядів: 1,905

Beirut Wonder Forest - висячі сади Бейрута: сучасний проект озеленення столиці (5)

Столиця Лівану Бейрут – це не дуже зелене місто. Позначається розташування фактично в пустелі, відсутність родючих грунтів і достатньої кількості прісної води. А ось проект компанії Studio Invisible з назвою Beirut Wonder Forest увазі перетворення цього міста у сучасний аналог Висячих садів Семіраміди .

Нагадаємо, що згідно з легендою, висячі сади, одне з семи чудес Стародавнього Світу, побудував вавилонський правитель Навуходоносор II для своєї дружини Семіраміди, яка нудьгувала в пустельному Вавилоні по своїй зеленій батьківщині. Зараз цей напівлегендарний об’єкт згадують щоразу, коли йдеться про штучні насадження, створених де-небудь на дахах або терасах. Як приклад можна назвати висячі сади в японському багатофункціональному центрі ACROS , проект лондонського житлового будинку Whitehorse Street Apartments , а також план з озеленення ліванської столиці Бейрута.

Проект Beirut Wonder Forest, розроблений Studio Invisible, пропонує посадку рослин у діжках на всіх без винятку дахах Бейрута. Зараз у цьому місті не так багато рослин, як хотілося б його жителям, але, після здійснення цієї програми, він перетвориться на справжній зелений оазис. Звичайно, якщо дивитися на нього з висоти. Але саме так і будуть після цього дивитися на нього люди. Адже озеленені даху стануть основним місцем відпочинку бейрутцев (тінь, зелень, прохолода – що ще потрібно жителям і гостям цього південного міста?)

Окрім естетичної функції, проект Beirut Wonder Forest несе в собі і масу практичних. Приміром, саме коренева система рослин, встановлених на дахах, буде очищати дощову воду, яку потім можна буде використовувати для технічних потреб Бейрута. Крім того, наявність тіней, що накривають буквально кожну дах у місті, зробить ці будівлі куди більш прохолодним місцем, що дозволить суттєво економити енергію при роботі кондиціонерів.

Проект Beirut Wonder Forest вже схвалений міською владою Бейрута. Зараз йде процес підготовки проектної документації, а також законодавчої бази для його здійснення.Подібні публікації:

  1. Сади біля затоки – кращий парковий комплекс в Сінгапурі
  2. Вертикальні сади Патріка Блана
  3. Forest stories, колекція скляного посуду за мотивами лісової прогулянки
  4. Вертикальні сади в Парижі

Залиште свої враження!z