архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » огляд мистецтва

Металеві квіти на піщаному полі. Інсталяція Blackfield ізраїльського скульптора Бена-Давида Задока

вівторок, 3 Січень 2012, Переглядів: 1,599

Металеві квіти на піщаному полі. Інсталяція Blackfield ізраїльського скульптора Бена-Давида Задока (3)

«А я сажаю алюминиевые огурцы на брезентовом поле» – це було раніше, коли ще жив і творив на землі людина-легенда, Віктор Робертович Цой. І виглядало це поле настільки вражаюче, що його до цього дня пам’ятають і співають. Тоді як сучасний скульптор по імені Бен-Давид Задок (Zadok Ben David) , ізраїльтянин, який проживає в Лондоні, не так давно засіяв інше, але не менш вражаюче поле. Піщане, з сотнями металевих рослин на ньому, воно називається Blackfield . Чи залишиться він у пам’яті нащадків як те, брезентове?

Близько 12 тис. силуетів з металу знадобилося вирізати автору, щоб “засіяти” квітами та іншими рослинами піщане поле товщиною в кілька дюймів і розміром в декілька соток. Щоб фігурки рослин, висотою в кілька сантиметрів, відповідали оригіналам, Бен-Давид Задок запозичив ілюстрації з підручників з ботаніки, і вирізав зразки квітів і трав, користуючись наочним посібником. Вийшло не тільки дуже схоже, – вийшло практично ідеально. Не рахуючи того, що ці рослини з металу.

І якщо когось із цінителів таких неординарних інсталяцій вражає вже сам факт 12.000 металевих квітів, висаджених в піщаний грунт, родзинка проекту Blackfield полягає не тільки в цьому. Справа в тому, що якщо дивитися на це дивовижне поле анфас, воно виглядає чорним, вигорілим, постраждалим від вогню і людської недбалості. Власне, тому інсталяція і називається “Чорне поле” (Blackfield). Однак, якщо обійти поле з протилежного боку, чорні рослини перетворюються в яскраву галявину, повну життя і кольору.

Піщане поле з металевими квітами Blackfield представлено на виставці в галереї Сеульської Artclub 1563, його можна побачити там аж до лютого 2012 року.Подібні публікації:

  1. Гігантська карта світу, створена з мікросхем. Інсталяція World Map за авторством Susan Stockwell
  2. Незвичайна інсталяція Bâtiment (Будівля) від художника Леандро Ерліча
  3. Озброєні мультфільми. Сталева армія скульптора З Хун Ву (So Hyun Woo)
  4. Череп на стінці. Інсталяція “Смертельні конфетті” (Confetti Death) художника Тайпо (Typoe)

Залиште свої враження!z