архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » архітектура, огляд архітектури, СТАТТІ

Якщо океан поглине Землю або футуристичні концепти плаваючих міст-островів

п`ятниця, 3 Лютий 2012, Переглядів: 1,320

Бельгійський архітектор Vincent Callebaut запропонував своє дивовижне рішення проблем зміни клімату: Lilypad

Щоб вижити після Всесвітнього потопу, який неминуче станеться на Землі протягом найближчих років, необхідно зосередитися на будівництві "ковчегів", впевнені японські і бельгійські інженери.
І їх футуристичні концепти увазі переселення людства на штучні острови, центром кожного повинен стати унікальний хмарочос. Розмістити ці споруди інженери пропонують в центральній частині Тихого океану, де вони могли б спокійно дрейфувати, немов гігантські рукотворні латаття.

З таких хмарочосів можна складати ідеальні “зелені” міста. Так як, згідно із задумом авторів, в цих спорудах буде використана тільки екологічно чиста енергія, наприклад, морські течії і хвилі.

Хмарочоси-поплавці будуть встановлені на платформах загальною площею в кілька гектарів. При цьому кожен Мегадім заввишки більше 1 км зможе вмістити від 10 до 50 тисяч осіб, у залежності від розміщених всередині організацій. Проект припускає, що навколо цих будов будуть розбиті сади і парки, а також орні і кормові поля і луки. Вага кожної дрейфуючій одиниці може досягати 11 тис. т, а пересуватися вони будуть по екваторіальній частині океану. Автори думають, що саме з подібних споруд складуться міста і навіть цілі країни в порівняно недалекому майбутньому.

В наступному відео творці проекту розповідають про його переваги і варіантах використання плавучих хмарочосів. Вежі інженери пропонують будувати з надлегких сплавів, наприклад, магнію. Від високих хвиль і цунамі “ковчеги” можна захистити порівняно невисокими дамбами. Так як у відкритому океані хвилювання представляють не дуже велику загрозу.

Бельгійський архітектор Vincent Callebaut запропонував своє дивовижне рішення проблем зміни клімату: Lilypad. Lilypad є досвідченим зразком самодостатнього земноводного міста, здатним містити 50.000 чоловік. Lilypad буде зосереджений навколо озера, яке буде збирати і очищати дощову воду.

Дизайн плавучого міста заснований на трьох пристанях для яхт і трьох горах для бізнесу і розваг. Місто буде піаться поновлюваними джерелами енергії включаючи сонячне проміння, вітер і енергію припливів і відливів. Такий підхід буде давати достатню кількість енергії, а весь вуглець і непотрібні продукти будуть перероблятися.

До 2100 року, вважають інженери, в таких містах могло б проживати до 250 мільйонів чоловік, тому що зростаючі світові рівні морів рано чи пізно спустошать міста на рівнинах, такі як Нью-Йорк, Шанхай і Бомбей.

Бельгійський архітектор Vincent Callebaut вважає, що його інжерний проект – краще рішення проблеми зростаючих рівнів морів, замість того, щоб продовжувати намагатися робити пляжі сильнішими.

Мета проекту полягає в тому, щоб створити гармонійне співіснування між людьми і природою.

Примітно, що такі проекти розробляються в основному саме японськими інженерами. Справа в тому, що у японців на островах залишається все менше територій для життя. Не виключено, що вже в самий найближчий час Японія буде змушена споруджувати в море штучні землі, на яких розмістять об’єкти промисловості або гігантські офісні будівлі. Перші подібні острова розробники обіцяють побудувати вже до 2025 року.Подібні публікації:

  1. Max Pritchard Architect. Будинок-міст
  2. Міст у парку Сидун (Xidong Park) від L & A Design Group. Уси, Китай
  3. Міст Sheikh Rashid в Дубаї
  4. Розкішна вілла Кімбол з панорамним видом на Атлантичний океан (Casa Kimball) в Домініканській Республіці від Rangr Studio.

Залиште свої враження!z