архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » БІОГРАФІЇ, ПОДІЇ

Інтерв’ю з молодим архітектором-дизайнером Грабовенко Іллею. Владивосток, Росія.

четвер, 23 Серпень 2012, Переглядів: 951

Привіт, Ілля! На пошту нашого Архітектурного журналу прийшов лист про публікації вашого проекту «Технопарк». Хотілося б поставити вам кілька запитань, які допоможуть нашим читачам глибше зрозуміти зміст і ідею даного проекту. Розкажіть, будь ласка, в двох словах про проект «Технопарк». У чому його головне призначення? Для кого і для чого створювався проект?

Зараз Владивосток переживає період активного росту і в перспективі стане науковим форпостом Росії на сході країни. Очевидно, що для того, щоб це сталося швидше і успішніше необхідні певні умови, в тому числі й інфраструктурні. Саме з цією метою було прийнято рішення створити на базі Далекосхідного Федерального Університету (ДВФУ), який є локомотивом у науковій сфері регіону, Технопарк. У своєму проекті я постарався максимально врахувати ці цілі.

Як виникла ідея створення проекту «Технопарк»? Що послужило стимулом для її реалізації?

На Заході система, при якій бізнес і наука «існують» пліч-о-пліч, давно зарекомендувала себе, як найбільш ефективна з точки зору розробки і впровадження принципово нових ідей. У США вже з початку 50 років минулого століття почав функціонувати Стенфордський науково-дослідний парк. Їх приклад показав, що багато хто з заснованих у парку фірм пізніше перетворилися на великі багатонаціональні корпорації. Як житель Примор’я, я розумів важливість появи такого об’єкта, як Технопарк, у Владивостоці. Саме тому я вирішив зайнятися його розробкою в своїй дипломній роботі. У цьому мені допоміг професор ДВФУ Тлустий Руслан Євгенович, який став керівником моєї дипломної роботи. Вивчивши інші аналоги, я зробив висновок, що однією з головних особливостей технопарків повинна бути свобода планувальних рішень, можливість розвитку на будь-якій території, це і підштовхнуло мене почати розробляти так звану модульну систему, яка дозволила б досягти поставлених цілей.

У чому проявляється багатофункціональність проекту?

В першу чергу в універсальності структури. Об’єкт може бути наповнений і виставкової, і офісної, і житловий (готельної), і виробничою (дослідне виробництво) і багатьма іншими функціональними зонами. І ця структура повинна бути комфортною, дружньої людині. Також важливо, що цей проект дозволяє враховувати можливість внесення архітектурно-конструктивних змін, впливу зовнішнього середовища і так далі.

У даній конкретній роботі ця «багатозадачність» проявляється і у відображенні в проекті рельєфних особливостей місцевості й у теж час в можливості в майбутньому розвивати проект як у вертикальній, так і горизонтальній площині, не виробляючи кардинальних змін.

Що мається на увазі під «розвитком проекту як у вертикальній, так і горизонтальній площині»?

Припустимо, сьогодні в технопарку нам потрібна невелика площа, але завтра, коли підприємство почне рости, нам буде потрібно більша площа. У представленому мною проекті можна добудовувати будівлю з урахуванням потреб розвитку, зберігаючи при цьому архітектурно-градостоітельние і естетичні характеристики, організовуючи зв’язку і коридори між добудованими блоками, оперуючи модульними одиницями. Горизонтальний і вертикальний ріст – це додавання площ як на тому ж, так і на новому рівні, тобто поверсі. Звичайно, перш ніж проект почне розвиватися на будмайданчику, будуть зроблені необхідні розрахунки, де мають бути враховані можливості зростання, граничні допустимі навантаження і багато іншого

У чому унікальність проекту? Які основні його переваги?

Головне досягнення проекту – модульна структура. Це винахід надає можливості росту з мінімальної одиниці, дозволяючи вносити при цьому зміни в залежності від особливостей рельєфу території з урахуванням подальшого розвитку підприємства або організації. Тобто ця система являє собою якийсь конструктор, який можна збирати і розвивати в залежності від поточних завдань. Як я вже сказав, ця система багатофункціональна. Наприклад, вона може бути використана не тільки для зведення технопарків, але й при будівництві торгових центрів та інших будівель. Крім цього, система дозволяє зберігати візуальні зв’язки, це добре помітно при проектуванні технопарку ДВФУ. Так, на дільниці був значний перепад відміток, але мені вдалося зберегти вид на море з дороги. Вхід в технопарк став можливий з експлуатованих дахів, що полегшило пересування. А на дахах, згідно з проектом, можуть бути організовані спортмайданчики, майданчики для відпочинку, відновлений зелений покрив. До речі, на модульну систему отриманий патент.

Чи є у даної роботи недоліки, або, можливо, те, над чим варто було б провести додаткову роботу?

Незважаючи на широкі можливості розвитку, є, звичайно, і обмеження. Наприклад, необхідно заздалегідь розрахувати і закласти максимальні навантаження на фундаменти. Крім цього, є основні форми в плані, які моделюють загальні планувальні рішення – це теж обмеження, хоч воно і дає можливість моделювати цілий ряд багатокутних фігур. Також у випадку з атріумом як основний транспортно-пішохідної артерією всередині технопарку виникають деякі мінуси. Наприклад, частина приміщень висвітлюється другим світлом, трохи втрачається корисна площа за кутів, але це можна вирішити за рахунок зменшення ширини атріуму. Крім цього, для реалізації проекту потрібно поглиблена проробка – розробка робочої документації фахівцями різних напрямків.

Припустимо, що даний проект отримав спонсорство і в найближчому майбутньому планується його реалізація. Які завдання постануть перед будівельниками? Що необхідно буде врахувати в першу чергу?

Для початку варто визначити ділянку та покласти на нього вибрану модульну сітку – такий принцип проектування за моїм проектом. Як тільки буде виконаний робочий проект та отримані всі необхідні дозволи і документи, уже будівельники зможуть приступити до свої задачам. Думаю, що планувальна сітка проекту повинна спростити їм роботу.

Чим, на вашу думку, буде привабливий даний комплекс? Що може зацікавити публіку? Якщо я не помиляюся, адже саме популярність є однією з головних задач при реалізації того чи іншого суспільного простору?

Незважаючи на те, що простір Технопарку є суспільним, велика частина його призначена для проведення досліджень, дослідних виробництв, офісів і може бути закрита для відвідувачів. Як я вже сказав, головне завдання проекту, це не залучення відвідувачів, а – створення комфортних умов для спільної діяльності науки та бізнесу. У цьому зв’язку, з точки зору стороннього відвідувача такий комплекс буде цікавий можливістю наблизитися до науки, різноманітними заходами

З недавнього часу все виразніше простежується тенденція до створення екологічних архітектурних об’єктів: еко-міста, еко-вдома та інше. Як ви можете охарактеризувати свій проект з точки зору «модного» на сей день напрямки з використанням інноваційних технологій?

Технопарк – інноваційний проект, і, безумовно, при його створенні я постарався зберегти і візуальні зв’язки, рослинний покрив, перенісши його на експлуатовані покрівлі натомість, зниклих під будівлею. Проект також передбачає можливість встановлення різних екосистем для повторного використання води, використання енергії сонця і вітру, застосування екологічних матеріалів при будівництві, організації єкопарковок і екопроездов.

Якими якостями з Вашої точки зору повинен володіти успішний архітектор-дизайнер? Що ще необхідно, крім особистих якостей для успіху в професії?

Їх дуже багато! З Вашого дозволу перерахую через кому. Це і інтерес до роботи, фантазія, здатність відійти від шаблону, своє бачення ситуації, добрі знання суміжних дисциплін, здатність зібратися після фантазування і втілити проект в реальність, здатність просувати свої рішення, знаходити компроміси, ефективно працювати на презентації та захисті – швидко знаходити спільну мову з фахівцями і замовником, бути представницьким, активним, ввічливість і уміння слухати, чіткість, грамотність та уважність, прозорість завдання для всіх фахівців, вміння реально оцінити ситуацію, працювати не тому, що просто потрібно і потрібні гроші, любов до своєї країни, місту , бажання щось зробити. Тут можна продовжувати і продовжувати. Архітектор-дизайнер, якщо він автор проекту і керівник, крім перерахованих якостей, повинен намагатися відкривати і розвивати в собі лідерські, креативні якості, що й дає навчання та співпрацю з ДВФУ – активні студенти нашого університету завжди беруть участь у конкурсах, деякі ведуть свої проекти , щось розробляють і впроваджують.

Впевнена, що нашим читачам буде цікаво дізнатися про самого автора проекту. Скажіть, якими здобутками у своєму житті ви пишаєтеся найбільше?

Сказав би, не пишаюся, а радію. Радію, що є можливість попрацювати на благо нашого міста, в тому числі створюючи такі проекти, як Технопарк. Будь-які наші досягнення, здобутки нашої талановитої молоді, їх бажання працювати, на мій погляд, говорять про те, що у країни є майбутнє. І хотілося б, щоб більше людей вчилися не для того, щоб виїхати і працювати в іншій країні, а знайти додаток своїх сил в Росії.

Про що ви мрієте?

Було б цікаво реалізовувати якомога більше проектів, втілювати їх в реальність, поки не для всіх є достатні ресурси, як фінансові, так і кадрові. У перспективі хотів би створити робочу групу із включенням студентів і професіоналів для роботи над міськими проблемами в галузі архітектури, дизайну, візуального середовища.
Ілля, величезне спасибі вам за настільки докладні і глибоко інформативні відповіді!
У вашій біографії зазначено, що крім ахітектурно-дизайнерської діяльності ви ще захоплюєтеся і фотографією. Будемо раді взяти у вас чергове інтерв’ю про одну з серій ваших фото-робіт.
Думаю, ваша історія життя буде прикладом для багатьох початківців архітекторів і студентів, які читають наш журнал.

Чому ви погодились зніматись в фільмі Привіт, Ілля! На пошту нашого Архітектурного журналу прийшов лист про публікації вашого проекту «Технопарк». Хотілося б поставити вам кілька запитань, які допоможуть нашим читачам глибше зрозуміти зміст і ідею даного проекту. Розкажіть, будь ласка, в двох словах про проект «Технопарк». У чому його головне призначення? Для кого і для чого створювався проект?

Зараз Владивосток переживає період активного росту і в перспективі стане науковим форпостом Росії на сході країни. Очевидно, що для того, щоб це сталося швидше і успішніше необхідні певні умови, в тому числі й інфраструктурні. Саме з цією метою було прийнято рішення створити на базі Далекосхідного Федерального Університету (ДВФУ), який є локомотивом у науковій сфері регіону, Технопарк. У своєму проекті я постарався максимально врахувати ці цілі.

Як виникла ідея створення проекту «Технопарк»? Що послужило стимулом для її реалізації?

На Заході система, при якій бізнес і наука «існують» пліч-о-пліч, давно зарекомендувала себе, як найбільш ефективна з точки зору розробки і впровадження принципово нових ідей. У США вже з початку 50 років минулого століття почав функціонувати Стенфордський науково-дослідний парк. Їх приклад показав, що багато хто з заснованих у парку фірм пізніше перетворилися на великі багатонаціональні корпорації. Як житель Примор’я, я розумів важливість появи такого об’єкта, як Технопарк, у Владивостоці. Саме тому я вирішив зайнятися його розробкою в своїй дипломній роботі. У цьому мені допоміг професор ДВФУ Тлустий Руслан Євгенович, який став керівником моєї дипломної роботи. Вивчивши інші аналоги, я зробив висновок, що однією з головних особливостей технопарків повинна бути свобода планувальних рішень, можливість розвитку на будь-якій території, це і підштовхнуло мене почати розробляти так звану модульну систему, яка дозволила б досягти поставлених цілей.

У чому проявляється багатофункціональність проекту?

В першу чергу в універсальності структури. Об’єкт може бути наповнений і виставкової, і офісної, і житловий (готельної), і виробничою (дослідне виробництво) і багатьма іншими функціональними зонами. І ця структура повинна бути комфортною, дружньої людині. Також важливо, що цей проект дозволяє враховувати можливість внесення архітектурно-конструктивних змін, впливу зовнішнього середовища і так далі.

У даній конкретній роботі ця «багатозадачність» проявляється і у відображенні в проекті рельєфних особливостей місцевості й у теж час в можливості в майбутньому розвивати проект як у вертикальній, так і горизонтальній площині, не виробляючи кардинальних змін.

Що мається на увазі під «розвитком проекту як у вертикальній, так і горизонтальній площині»?

Припустимо, сьогодні в технопарку нам потрібна невелика площа, але завтра, коли підприємство почне рости, нам буде потрібно більша площа. У представленому мною проекті можна добудовувати будівлю з урахуванням потреб розвитку, зберігаючи при цьому архітектурно-градостоітельние і естетичні характеристики, організовуючи зв’язку і коридори між добудованими блоками, оперуючи модульними одиницями. Горизонтальний і вертикальний ріст – це додавання площ як на тому ж, так і на новому рівні, тобто поверсі. Звичайно, перш ніж проект почне розвиватися на будмайданчику, будуть зроблені необхідні розрахунки, де мають бути враховані можливості зростання, граничні допустимі навантаження і багато іншого

У чому унікальність проекту? Які основні його переваги?

Головне досягнення проекту – модульна структура. Це винахід надає можливості росту з мінімальної одиниці, дозволяючи вносити при цьому зміни в залежності від особливостей рельєфу території з урахуванням подальшого розвитку підприємства або організації. Тобто ця система являє собою якийсь конструктор, який можна збирати і розвивати в залежності від поточних завдань. Як я вже сказав, ця система багатофункціональна. Наприклад, вона може бути використана не тільки для зведення технопарків, але й при будівництві торгових центрів та інших будівель. Крім цього, система дозволяє зберігати візуальні зв’язки, це добре помітно при проектуванні технопарку ДВФУ. Так, на дільниці був значний перепад відміток, але мені вдалося зберегти вид на море з дороги. Вхід в технопарк став можливий з експлуатованих дахів, що полегшило пересування. А на дахах, згідно з проектом, можуть бути організовані спортмайданчики, майданчики для відпочинку, відновлений зелений покрив. До речі, на модульну систему отриманий патент.

Чи є у даної роботи недоліки, або, можливо, те, над чим варто було б провести додаткову роботу?

Незважаючи на широкі можливості розвитку, є, звичайно, і обмеження. Наприклад, необхідно заздалегідь розрахувати і закласти максимальні навантаження на фундаменти. Крім цього, є основні форми в плані, які моделюють загальні планувальні рішення – це теж обмеження, хоч воно і дає можливість моделювати цілий ряд багатокутних фігур. Також у випадку з атріумом як основний транспортно-пішохідної артерією всередині технопарку виникають деякі мінуси. Наприклад, частина приміщень висвітлюється другим світлом, трохи втрачається корисна площа за кутів, але це можна вирішити за рахунок зменшення ширини атріуму. Крім цього, для реалізації проекту потрібно поглиблена проробка – розробка робочої документації фахівцями різних напрямків.

Припустимо, що даний проект отримав спонсорство і в найближчому майбутньому планується його реалізація. Які завдання постануть перед будівельниками? Що необхідно буде врахувати в першу чергу?

Для початку варто визначити ділянку та покласти на нього вибрану модульну сітку – такий принцип проектування за моїм проектом. Як тільки буде виконаний робочий проект та отримані всі необхідні дозволи і документи, уже будівельники зможуть приступити до свої задачам. Думаю, що планувальна сітка проекту повинна спростити їм роботу.

Чим, на вашу думку, буде привабливий даний комплекс? Що може зацікавити публіку? Якщо я не помиляюся, адже саме популярність є однією з головних задач при реалізації того чи іншого суспільного простору?

Незважаючи на те, що простір Технопарку є суспільним, велика частина його призначена для проведення досліджень, дослідних виробництв, офісів і може бути закрита для відвідувачів. Як я вже сказав, головне завдання проекту, це не залучення відвідувачів, а – створення комфортних умов для спільної діяльності науки та бізнесу. У цьому зв’язку, з точки зору стороннього відвідувача такий комплекс буде цікавий можливістю наблизитися до науки, різноманітними заходами

З недавнього часу все виразніше простежується тенденція до створення екологічних архітектурних об’єктів: еко-міста, еко-вдома та інше. Як ви можете охарактеризувати свій проект з точки зору «модного» на сей день напрямки з використанням інноваційних технологій?

Технопарк – інноваційний проект, і, безумовно, при його створенні я постарався зберегти і візуальні зв’язки, рослинний покрив, перенісши його на експлуатовані покрівлі натомість, зниклих під будівлею. Проект також передбачає можливість встановлення різних екосистем для повторного використання води, використання енергії сонця і вітру, застосування екологічних матеріалів при будівництві, організації єкопарковок і екопроездов.

Якими якостями з Вашої точки зору повинен володіти успішний архітектор-дизайнер? Що ще необхідно, крім особистих якостей для успіху в професії?

Їх дуже багато! З Вашого дозволу перерахую через кому. Це і інтерес до роботи, фантазія, здатність відійти від шаблону, своє бачення ситуації, добрі знання суміжних дисциплін, здатність зібратися після фантазування і втілити проект в реальність, здатність просувати свої рішення, знаходити компроміси, ефективно працювати на презентації та захисті – швидко знаходити спільну мову з фахівцями і замовником, бути представницьким, активним, ввічливість і уміння слухати, чіткість, грамотність та уважність, прозорість завдання для всіх фахівців, вміння реально оцінити ситуацію, працювати не тому, що просто потрібно і потрібні гроші, любов до своєї країни, місту , бажання щось зробити. Тут можна продовжувати і продовжувати. Архітектор-дизайнер, якщо він автор проекту і керівник, крім перерахованих якостей, повинен намагатися відкривати і розвивати в собі лідерські, креативні якості, що й дає навчання та співпрацю з ДВФУ – активні студенти нашого університету завжди беруть участь у конкурсах, деякі ведуть свої проекти , щось розробляють і впроваджують.

Впевнена, що нашим читачам буде цікаво дізнатися про самого автора проекту. Скажіть, якими здобутками у своєму житті ви пишаєтеся найбільше?

Сказав би, не пишаюся, а радію. Радію, що є можливість попрацювати на благо нашого міста, в тому числі створюючи такі проекти, як Технопарк. Будь-які наші досягнення, здобутки нашої талановитої молоді, їх бажання працювати, на мій погляд, говорять про те, що у країни є майбутнє. І хотілося б, щоб більше людей вчилися не для того, щоб виїхати і працювати в іншій країні, а знайти додаток своїх сил в Росії.

Про що ви мрієте?

Було б цікаво реалізовувати якомога більше проектів, втілювати їх в реальність, поки не для всіх є достатні ресурси, як фінансові, так і кадрові. У перспективі хотів би створити робочу групу із включенням студентів і професіоналів для роботи над міськими проблемами в галузі архітектури, дизайну, візуального середовища.
Ілля, величезне спасибі вам за настільки докладні і глибоко інформативні відповіді!
У вашій біографії зазначено, що крім ахітектурно-дизайнерської діяльності ви ще захоплюєтеся і фотографією. Будемо раді взяти у вас чергове інтерв’ю про одну з серій ваших фото-робіт.
Думаю, ваша історія життя буде прикладом для багатьох початківців архітекторів і студентів, які читають наш журнал.

Що вас зацікавило в сценарії фільму Петля часу 2012 , що ви погодились там знятись?

Звісно ж сюжет:Привіт, Ілля! На пошту нашого Архітектурного журналу прийшов лист про публікації вашого проекту «Технопарк». Хотілося б поставити вам кілька запитань, які допоможуть нашим читачам глибше зрозуміти зміст і ідею даного проекту. Розкажіть, будь ласка, в двох словах про проект «Технопарк». У чому його головне призначення? Для кого і для чого створювався проект?

Зараз Владивосток переживає період активного росту і в перспективі стане науковим форпостом Росії на сході країни. Очевидно, що для того, щоб це сталося швидше і успішніше необхідні певні умови, в тому числі й інфраструктурні. Саме з цією метою було прийнято рішення створити на базі Далекосхідного Федерального Університету (ДВФУ), який є локомотивом у науковій сфері регіону, Технопарк. У своєму проекті я постарався максимально врахувати ці цілі.

Як виникла ідея створення проекту «Технопарк»? Що послужило стимулом для її реалізації?

На Заході система, при якій бізнес і наука «існують» пліч-о-пліч, давно зарекомендувала себе, як найбільш ефективна з точки зору розробки і впровадження принципово нових ідей. У США вже з початку 50 років минулого століття почав функціонувати Стенфордський науково-дослідний парк. Їх приклад показав, що багато хто з заснованих у парку фірм пізніше перетворилися на великі багатонаціональні корпорації. Як житель Примор’я, я розумів важливість появи такого об’єкта, як Технопарк, у Владивостоці. Саме тому я вирішив зайнятися його розробкою в своїй дипломній роботі. У цьому мені допоміг професор ДВФУ Тлустий Руслан Євгенович, який став керівником моєї дипломної роботи. Вивчивши інші аналоги, я зробив висновок, що однією з головних особливостей технопарків повинна бути свобода планувальних рішень, можливість розвитку на будь-якій території, це і підштовхнуло мене почати розробляти так звану модульну систему, яка дозволила б досягти поставлених цілей.

У чому проявляється багатофункціональність проекту?

В першу чергу в універсальності структури. Об’єкт може бути наповнений і виставкової, і офісної, і житловий (готельної), і виробничою (дослідне виробництво) і багатьма іншими функціональними зонами. І ця структура повинна бути комфортною, дружньої людині. Також важливо, що цей проект дозволяє враховувати можливість внесення архітектурно-конструктивних змін, впливу зовнішнього середовища і так далі.

У даній конкретній роботі ця «багатозадачність» проявляється і у відображенні в проекті рельєфних особливостей місцевості й у теж час в можливості в майбутньому розвивати проект як у вертикальній, так і горизонтальній площині, не виробляючи кардинальних змін.

Що мається на увазі під «розвитком проекту як у вертикальній, так і горизонтальній площині»?

Припустимо, сьогодні в технопарку нам потрібна невелика площа, але завтра, коли підприємство почне рости, нам буде потрібно більша площа. У представленому мною проекті можна добудовувати будівлю з урахуванням потреб розвитку, зберігаючи при цьому архітектурно-градостоітельние і естетичні характеристики, організовуючи зв’язку і коридори між добудованими блоками, оперуючи модульними одиницями. Горизонтальний і вертикальний ріст – це додавання площ як на тому ж, так і на новому рівні, тобто поверсі. Звичайно, перш ніж проект почне розвиватися на будмайданчику, будуть зроблені необхідні розрахунки, де мають бути враховані можливості зростання, граничні допустимі навантаження і багато іншого

У чому унікальність проекту? Які основні його переваги?

Головне досягнення проекту – модульна структура. Це винахід надає можливості росту з мінімальної одиниці, дозволяючи вносити при цьому зміни в залежності від особливостей рельєфу території з урахуванням подальшого розвитку підприємства або організації. Тобто ця система являє собою якийсь конструктор, який можна збирати і розвивати в залежності від поточних завдань. Як я вже сказав, ця система багатофункціональна. Наприклад, вона може бути використана не тільки для зведення технопарків, але й при будівництві торгових центрів та інших будівель. Крім цього, система дозволяє зберігати візуальні зв’язки, це добре помітно при проектуванні технопарку ДВФУ. Так, на дільниці був значний перепад відміток, але мені вдалося зберегти вид на море з дороги. Вхід в технопарк став можливий з експлуатованих дахів, що полегшило пересування. А на дахах, згідно з проектом, можуть бути організовані спортмайданчики, майданчики для відпочинку, відновлений зелений покрив. До речі, на модульну систему отриманий патент.

Чи є у даної роботи недоліки, або, можливо, те, над чим варто було б провести додаткову роботу?

Незважаючи на широкі можливості розвитку, є, звичайно, і обмеження. Наприклад, необхідно заздалегідь розрахувати і закласти максимальні навантаження на фундаменти. Крім цього, є основні форми в плані, які моделюють загальні планувальні рішення – це теж обмеження, хоч воно і дає можливість моделювати цілий ряд багатокутних фігур. Також у випадку з атріумом як основний транспортно-пішохідної артерією всередині технопарку виникають деякі мінуси. Наприклад, частина приміщень висвітлюється другим світлом, трохи втрачається корисна площа за кутів, але це можна вирішити за рахунок зменшення ширини атріуму. Крім цього, для реалізації проекту потрібно поглиблена проробка – розробка робочої документації фахівцями різних напрямків.

Припустимо, що даний проект отримав спонсорство і в найближчому майбутньому планується його реалізація. Які завдання постануть перед будівельниками? Що необхідно буде врахувати в першу чергу?

Для початку варто визначити ділянку та покласти на нього вибрану модульну сітку – такий принцип проектування за моїм проектом. Як тільки буде виконаний робочий проект та отримані всі необхідні дозволи і документи, уже будівельники зможуть приступити до свої задачам. Думаю, що планувальна сітка проекту повинна спростити їм роботу.

Чим, на вашу думку, буде привабливий даний комплекс? Що може зацікавити публіку? Якщо я не помиляюся, адже саме популярність є однією з головних задач при реалізації того чи іншого суспільного простору?

Незважаючи на те, що простір Технопарку є суспільним, велика частина його призначена для проведення досліджень, дослідних виробництв, офісів і може бути закрита для відвідувачів. Як я вже сказав, головне завдання проекту, це не залучення відвідувачів, а – створення комфортних умов для спільної діяльності науки та бізнесу. У цьому зв’язку, з точки зору стороннього відвідувача такий комплекс буде цікавий можливістю наблизитися до науки, різноманітними заходами

З недавнього часу все виразніше простежується тенденція до створення екологічних архітектурних об’єктів: еко-міста, еко-вдома та інше. Як ви можете охарактеризувати свій проект з точки зору «модного» на сей день напрямки з використанням інноваційних технологій?

Технопарк – інноваційний проект, і, безумовно, при його створенні я постарався зберегти і візуальні зв’язки, рослинний покрив, перенісши його на експлуатовані покрівлі натомість, зниклих під будівлею. Проект також передбачає можливість встановлення різних екосистем для повторного використання води, використання енергії сонця і вітру, застосування екологічних матеріалів при будівництві, організації єкопарковок і екопроездов.

Якими якостями з Вашої точки зору повинен володіти успішний архітектор-дизайнер? Що ще необхідно, крім особистих якостей для успіху в професії?

Їх дуже багато! З Вашого дозволу перерахую через кому. Це і інтерес до роботи, фантазія, здатність відійти від шаблону, своє бачення ситуації, добрі знання суміжних дисциплін, здатність зібратися після фантазування і втілити проект в реальність, здатність просувати свої рішення, знаходити компроміси, ефективно працювати на презентації та захисті – швидко знаходити спільну мову з фахівцями і замовником, бути представницьким, активним, ввічливість і уміння слухати, чіткість, грамотність та уважність, прозорість завдання для всіх фахівців, вміння реально оцінити ситуацію, працювати не тому, що просто потрібно і потрібні гроші, любов до своєї країни, місту , бажання щось зробити. Тут можна продовжувати і продовжувати. Архітектор-дизайнер, якщо він автор проекту і керівник, крім перерахованих якостей, повинен намагатися відкривати і розвивати в собі лідерські, креативні якості, що й дає навчання та співпрацю з ДВФУ – активні студенти нашого університету завжди беруть участь у конкурсах, деякі ведуть свої проекти , щось розробляють і впроваджують.

Впевнена, що нашим читачам буде цікаво дізнатися про самого автора проекту. Скажіть, якими здобутками у своєму житті ви пишаєтеся найбільше?

Сказав би, не пишаюся, а радію. Радію, що є можливість попрацювати на благо нашого міста, в тому числі створюючи такі проекти, як Технопарк. Будь-які наші досягнення, здобутки нашої талановитої молоді, їх бажання працювати, на мій погляд, говорять про те, що у країни є майбутнє. І хотілося б, щоб більше людей вчилися не для того, щоб виїхати і працювати в іншій країні, а знайти додаток своїх сил в Росії.

Про що ви мрієте?

Було б цікаво реалізовувати якомога більше проектів, втілювати їх в реальність, поки не для всіх є достатні ресурси, як фінансові, так і кадрові. У перспективі хотів би створити робочу групу із включенням студентів і професіоналів для роботи над міськими проблемами в галузі архітектури, дизайну, візуального середовища.
Ілля, величезне спасибі вам за настільки докладні і глибоко інформативні відповіді!
У вашій біографії зазначено, що крім ахітектурно-дизайнерської діяльності ви ще захоплюєтеся і фотографією. Будемо раді взяти у вас чергове інтерв’ю про одну з серій ваших фото-робіт.
Думаю, ваша історія життя буде прикладом для багатьох початківців архітекторів і студентів, які читають наш журнал.

Чому ви погодились зніматись в фільмі Привіт, Ілля! На пошту нашого Архітектурного журналу прийшов лист про публікації вашого проекту «Технопарк». Хотілося б поставити вам кілька запитань, які допоможуть нашим читачам глибше зрозуміти зміст і ідею даного проекту. Розкажіть, будь ласка, в двох словах про проект «Технопарк». У чому його головне призначення? Для кого і для чого створювався проект?

Зараз Владивосток переживає період активного росту і в перспективі стане науковим форпостом Росії на сході країни. Очевидно, що для того, щоб це сталося швидше і успішніше необхідні певні умови, в тому числі й інфраструктурні. Саме з цією метою було прийнято рішення створити на базі Далекосхідного Федерального Університету (ДВФУ), який є локомотивом у науковій сфері регіону, Технопарк. У своєму проекті я постарався максимально врахувати ці цілі.

Як виникла ідея створення проекту «Технопарк»? Що послужило стимулом для її реалізації?

На Заході система, при якій бізнес і наука «існують» пліч-о-пліч, давно зарекомендувала себе, як найбільш ефективна з точки зору розробки і впровадження принципово нових ідей. У США вже з початку 50 років минулого століття почав функціонувати Стенфордський науково-дослідний парк. Їх приклад показав, що багато хто з заснованих у парку фірм пізніше перетворилися на великі багатонаціональні корпорації. Як житель Примор’я, я розумів важливість появи такого об’єкта, як Технопарк, у Владивостоці. Саме тому я вирішив зайнятися його розробкою в своїй дипломній роботі. У цьому мені допоміг професор ДВФУ Тлустий Руслан Євгенович, який став керівником моєї дипломної роботи. Вивчивши інші аналоги, я зробив висновок, що однією з головних особливостей технопарків повинна бути свобода планувальних рішень, можливість розвитку на будь-якій території, це і підштовхнуло мене почати розробляти так звану модульну систему, яка дозволила б досягти поставлених цілей.

У чому проявляється багатофункціональність проекту?

В першу чергу в універсальності структури. Об’єкт може бути наповнений і виставкової, і офісної, і житловий (готельної), і виробничою (дослідне виробництво) і багатьма іншими функціональними зонами. І ця структура повинна бути комфортною, дружньої людині. Також важливо, що цей проект дозволяє враховувати можливість внесення архітектурно-конструктивних змін, впливу зовнішнього середовища і так далі.

У даній конкретній роботі ця «багатозадачність» проявляється і у відображенні в проекті рельєфних особливостей місцевості й у теж час в можливості в майбутньому розвивати проект як у вертикальній, так і горизонтальній площині, не виробляючи кардинальних змін.

Що мається на увазі під «розвитком проекту як у вертикальній, так і горизонтальній площині»?

Припустимо, сьогодні в технопарку нам потрібна невелика площа, але завтра, коли підприємство почне рости, нам буде потрібно більша площа. У представленому мною проекті можна добудовувати будівлю з урахуванням потреб розвитку, зберігаючи при цьому архітектурно-градостоітельние і естетичні характеристики, організовуючи зв’язку і коридори між добудованими блоками, оперуючи модульними одиницями. Горизонтальний і вертикальний ріст – це додавання площ як на тому ж, так і на новому рівні, тобто поверсі. Звичайно, перш ніж проект почне розвиватися на будмайданчику, будуть зроблені необхідні розрахунки, де мають бути враховані можливості зростання, граничні допустимі навантаження і багато іншого

У чому унікальність проекту? Які основні його переваги?

Головне досягнення проекту – модульна структура. Це винахід надає можливості росту з мінімальної одиниці, дозволяючи вносити при цьому зміни в залежності від особливостей рельєфу території з урахуванням подальшого розвитку підприємства або організації. Тобто ця система являє собою якийсь конструктор, який можна збирати і розвивати в залежності від поточних завдань. Як я вже сказав, ця система багатофункціональна. Наприклад, вона може бути використана не тільки для зведення технопарків, але й при будівництві торгових центрів та інших будівель. Крім цього, система дозволяє зберігати візуальні зв’язки, це добре помітно при проектуванні технопарку ДВФУ. Так, на дільниці був значний перепад відміток, але мені вдалося зберегти вид на море з дороги. Вхід в технопарк став можливий з експлуатованих дахів, що полегшило пересування. А на дахах, згідно з проектом, можуть бути організовані спортмайданчики, майданчики для відпочинку, відновлений зелений покрив. До речі, на модульну систему отриманий патент.

Чи є у даної роботи недоліки, або, можливо, те, над чим варто було б провести додаткову роботу?

Незважаючи на широкі можливості розвитку, є, звичайно, і обмеження. Наприклад, необхідно заздалегідь розрахувати і закласти максимальні навантаження на фундаменти. Крім цього, є основні форми в плані, які моделюють загальні планувальні рішення – це теж обмеження, хоч воно і дає можливість моделювати цілий ряд багатокутних фігур. Також у випадку з атріумом як основний транспортно-пішохідної артерією всередині технопарку виникають деякі мінуси. Наприклад, частина приміщень висвітлюється другим світлом, трохи втрачається корисна площа за кутів, але це можна вирішити за рахунок зменшення ширини атріуму. Крім цього, для реалізації проекту потрібно поглиблена проробка – розробка робочої документації фахівцями різних напрямків.

Припустимо, що даний проект отримав спонсорство і в найближчому майбутньому планується його реалізація. Які завдання постануть перед будівельниками? Що необхідно буде врахувати в першу чергу?

Для початку варто визначити ділянку та покласти на нього вибрану модульну сітку – такий принцип проектування за моїм проектом. Як тільки буде виконаний робочий проект та отримані всі необхідні дозволи і документи, уже будівельники зможуть приступити до свої задачам. Думаю, що планувальна сітка проекту повинна спростити їм роботу.

Чим, на вашу думку, буде привабливий даний комплекс? Що може зацікавити публіку? Якщо я не помиляюся, адже саме популярність є однією з головних задач при реалізації того чи іншого суспільного простору?

Незважаючи на те, що простір Технопарку є суспільним, велика частина його призначена для проведення досліджень, дослідних виробництв, офісів і може бути закрита для відвідувачів. Як я вже сказав, головне завдання проекту, це не залучення відвідувачів, а – створення комфортних умов для спільної діяльності науки та бізнесу. У цьому зв’язку, з точки зору стороннього відвідувача такий комплекс буде цікавий можливістю наблизитися до науки, різноманітними заходами

З недавнього часу все виразніше простежується тенденція до створення екологічних архітектурних об’єктів: еко-міста, еко-вдома та інше. Як ви можете охарактеризувати свій проект з точки зору «модного» на сей день напрямки з використанням інноваційних технологій?

Технопарк – інноваційний проект, і, безумовно, при його створенні я постарався зберегти і візуальні зв’язки, рослинний покрив, перенісши його на експлуатовані покрівлі натомість, зниклих під будівлею. Проект також передбачає можливість встановлення різних екосистем для повторного використання води, використання енергії сонця і вітру, застосування екологічних матеріалів при будівництві, організації єкопарковок і екопроездов.

Якими якостями з Вашої точки зору повинен володіти успішний архітектор-дизайнер? Що ще необхідно, крім особистих якостей для успіху в професії?

Їх дуже багато! З Вашого дозволу перерахую через кому. Це і інтерес до роботи, фантазія, здатність відійти від шаблону, своє бачення ситуації, добрі знання суміжних дисциплін, здатність зібратися після фантазування і втілити проект в реальність, здатність просувати свої рішення, знаходити компроміси, ефективно працювати на презентації та захисті – швидко знаходити спільну мову з фахівцями і замовником, бути представницьким, активним, ввічливість і уміння слухати, чіткість, грамотність та уважність, прозорість завдання для всіх фахівців, вміння реально оцінити ситуацію, працювати не тому, що просто потрібно і потрібні гроші, любов до своєї країни, місту , бажання щось зробити. Тут можна продовжувати і продовжувати. Архітектор-дизайнер, якщо він автор проекту і керівник, крім перерахованих якостей, повинен намагатися відкривати і розвивати в собі лідерські, креативні якості, що й дає навчання та співпрацю з ДВФУ – активні студенти нашого університету завжди беруть участь у конкурсах, деякі ведуть свої проекти , щось розробляють і впроваджують.

Впевнена, що нашим читачам буде цікаво дізнатися про самого автора проекту. Скажіть, якими здобутками у своєму житті ви пишаєтеся найбільше?

Сказав би, не пишаюся, а радію. Радію, що є можливість попрацювати на благо нашого міста, в тому числі створюючи такі проекти, як Технопарк. Будь-які наші досягнення, здобутки нашої талановитої молоді, їх бажання працювати, на мій погляд, говорять про те, що у країни є майбутнє. І хотілося б, щоб більше людей вчилися не для того, щоб виїхати і працювати в іншій країні, а знайти додаток своїх сил в Росії.

Про що ви мрієте?

Було б цікаво реалізовувати якомога більше проектів, втілювати їх в реальність, поки не для всіх є достатні ресурси, як фінансові, так і кадрові. У перспективі хотів би створити робочу групу із включенням студентів і професіоналів для роботи над міськими проблемами в галузі архітектури, дизайну, візуального середовища.
Ілля, величезне спасибі вам за настільки докладні і глибоко інформативні відповіді!
У вашій біографії зазначено, що крім ахітектурно-дизайнерської діяльності ви ще захоплюєтеся і фотографією. Будемо раді взяти у вас чергове інтерв’ю про одну з серій ваших фото-робіт.
Думаю, ваша історія життя буде прикладом для багатьох початківців архітекторів і студентів, які читають наш журнал.
Привіт, Ілля! На пошту нашого Архітектурного журналу прийшов лист про публікації вашого проекту «Технопарк». Хотілося б поставити вам кілька запитань, які допоможуть нашим читачам глибше зрозуміти зміст і ідею даного проекту. Розкажіть, будь ласка, в двох словах про проект «Технопарк». У чому його головне призначення? Для кого і для чого створювався проект?

Зараз Владивосток переживає період активного росту і в перспективі стане науковим форпостом Росії на сході країни. Очевидно, що для того, щоб це сталося швидше і успішніше необхідні певні умови, в тому числі й інфраструктурні. Саме з цією метою було прийнято рішення створити на базі Далекосхідного Федерального Університету (ДВФУ), який є локомотивом у науковій сфері регіону, Технопарк. У своєму проекті я постарався максимально врахувати ці цілі.

Як виникла ідея створення проекту «Технопарк»? Що послужило стимулом для її реалізації?

На Заході система, при якій бізнес і наука «існують» пліч-о-пліч, давно зарекомендувала себе, як найбільш ефективна з точки зору розробки і впровадження принципово нових ідей. У США вже з початку 50 років минулого століття почав функціонувати Стенфордський науково-дослідний парк. Їх приклад показав, що багато хто з заснованих у парку фірм пізніше перетворилися на великі багатонаціональні корпорації. Як житель Примор’я, я розумів важливість появи такого об’єкта, як Технопарк, у Владивостоці. Саме тому я вирішив зайнятися його розробкою в своїй дипломній роботі. У цьому мені допоміг професор ДВФУ Тлустий Руслан Євгенович, який став керівником моєї дипломної роботи. Вивчивши інші аналоги, я зробив висновок, що однією з головних особливостей технопарків повинна бути свобода планувальних рішень, можливість розвитку на будь-якій території, це і підштовхнуло мене почати розробляти так звану модульну систему, яка дозволила б досягти поставлених цілей.

У чому проявляється багатофункціональність проекту?

В першу чергу в універсальності структури. Об’єкт може бути наповнений і виставкової, і офісної, і житловий (готельної), і виробничою (дослідне виробництво) і багатьма іншими функціональними зонами. І ця структура повинна бути комфортною, дружньої людині. Також важливо, що цей проект дозволяє враховувати можливість внесення архітектурно-конструктивних змін, впливу зовнішнього середовища і так далі.

У даній конкретній роботі ця «багатозадачність» проявляється і у відображенні в проекті рельєфних особливостей місцевості й у теж час в можливості в майбутньому розвивати проект як у вертикальній, так і горизонтальній площині, не виробляючи кардинальних змін.

Що мається на увазі під «розвитком проекту як у вертикальній, так і горизонтальній площині»?

Припустимо, сьогодні в технопарку нам потрібна невелика площа, але завтра, коли підприємство почне рости, нам буде потрібно більша площа. У представленому мною проекті можна добудовувати будівлю з урахуванням потреб розвитку, зберігаючи при цьому архітектурно-градостоітельние і естетичні характеристики, організовуючи зв’язку і коридори між добудованими блоками, оперуючи модульними одиницями. Горизонтальний і вертикальний ріст – це додавання площ як на тому ж, так і на новому рівні, тобто поверсі. Звичайно, перш ніж проект почне розвиватися на будмайданчику, будуть зроблені необхідні розрахунки, де мають бути враховані можливості зростання, граничні допустимі навантаження і багато іншого

У чому унікальність проекту? Які основні його переваги?

Головне досягнення проекту – модульна структура. Це винахід надає можливості росту з мінімальної одиниці, дозволяючи вносити при цьому зміни в залежності від особливостей рельєфу території з урахуванням подальшого розвитку підприємства або організації. Тобто ця система являє собою якийсь конструктор, який можна збирати і розвивати в залежності від поточних завдань. Як я вже сказав, ця система багатофункціональна. Наприклад, вона може бути використана не тільки для зведення технопарків, але й при будівництві торгових центрів та інших будівель. Крім цього, система дозволяє зберігати візуальні зв’язки, це добре помітно при проектуванні технопарку ДВФУ. Так, на дільниці був значний перепад відміток, але мені вдалося зберегти вид на море з дороги. Вхід в технопарк став можливий з експлуатованих дахів, що полегшило пересування. А на дахах, згідно з проектом, можуть бути організовані спортмайданчики, майданчики для відпочинку, відновлений зелений покрив. До речі, на модульну систему отриманий патент.

Чи є у даної роботи недоліки, або, можливо, те, над чим варто було б провести додаткову роботу?

Незважаючи на широкі можливості розвитку, є, звичайно, і обмеження. Наприклад, необхідно заздалегідь розрахувати і закласти максимальні навантаження на фундаменти. Крім цього, є основні форми в плані, які моделюють загальні планувальні рішення – це теж обмеження, хоч воно і дає можливість моделювати цілий ряд багатокутних фігур. Також у випадку з атріумом як основний транспортно-пішохідної артерією всередині технопарку виникають деякі мінуси. Наприклад, частина приміщень висвітлюється другим світлом, трохи втрачається корисна площа за кутів, але це можна вирішити за рахунок зменшення ширини атріуму. Крім цього, для реалізації проекту потрібно поглиблена проробка – розробка робочої документації фахівцями різних напрямків.

Припустимо, що даний проект отримав спонсорство і в найближчому майбутньому планується його реалізація. Які завдання постануть перед будівельниками? Що необхідно буде врахувати в першу чергу?

Для початку варто визначити ділянку та покласти на нього вибрану модульну сітку – такий принцип проектування за моїм проектом. Як тільки буде виконаний робочий проект та отримані всі необхідні дозволи і документи, уже будівельники зможуть приступити до свої задачам. Думаю, що планувальна сітка проекту повинна спростити їм роботу.

Чим, на вашу думку, буде привабливий даний комплекс? Що може зацікавити публіку? Якщо я не помиляюся, адже саме популярність є однією з головних задач при реалізації того чи іншого суспільного простору?

Незважаючи на те, що простір Технопарку є суспільним, велика частина його призначена для проведення досліджень, дослідних виробництв, офісів і може бути закрита для відвідувачів. Як я вже сказав, головне завдання проекту, це не залучення відвідувачів, а – створення комфортних умов для спільної діяльності науки та бізнесу. У цьому зв’язку, з точки зору стороннього відвідувача такий комплекс буде цікавий можливістю наблизитися до науки, різноманітними заходами

З недавнього часу все виразніше простежується тенденція до створення екологічних архітектурних об’єктів: еко-міста, еко-вдома та інше. Як ви можете охарактеризувати свій проект з точки зору «модного» на сей день напрямки з використанням інноваційних технологій?

Технопарк – інноваційний проект, і, безумовно, при його створенні я постарався зберегти і візуальні зв’язки, рослинний покрив, перенісши його на експлуатовані покрівлі натомість, зниклих під будівлею. Проект також передбачає можливість встановлення різних екосистем для повторного використання води, використання енергії сонця і вітру, застосування екологічних матеріалів при будівництві, організації єкопарковок і екопроездов.

Якими якостями з Вашої точки зору повинен володіти успішний архітектор-дизайнер? Що ще необхідно, крім особистих якостей для успіху в професії?

Їх дуже багато! З Вашого дозволу перерахую через кому. Це і інтерес до роботи, фантазія, здатність відійти від шаблону, своє бачення ситуації, добрі знання суміжних дисциплін, здатність зібратися після фантазування і втілити проект в реальність, здатність просувати свої рішення, знаходити компроміси, ефективно працювати на презентації та захисті – швидко знаходити спільну мову з фахівцями і замовником, бути представницьким, активним, ввічливість і уміння слухати, чіткість, грамотність та уважність, прозорість завдання для всіх фахівців, вміння реально оцінити ситуацію, працювати не тому, що просто потрібно і потрібні гроші, любов до своєї країни, місту , бажання щось зробити. Тут можна продовжувати і продовжувати. Архітектор-дизайнер, якщо він автор проекту і керівник, крім перерахованих якостей, повинен намагатися відкривати і розвивати в собі лідерські, креативні якості, що й дає навчання та співпрацю з ДВФУ – активні студенти нашого університету завжди беруть участь у конкурсах, деякі ведуть свої проекти , щось розробляють і впроваджують.

Впевнена, що нашим читачам буде цікаво дізнатися про самого автора проекту. Скажіть, якими здобутками у своєму житті ви пишаєтеся найбільше?

Сказав би, не пишаюся, а радію. Радію, що є можливість попрацювати на благо нашого міста, в тому числі створюючи такі проекти, як Технопарк. Будь-які наші досягнення, здобутки нашої талановитої молоді, їх бажання працювати, на мій погляд, говорять про те, що у країни є майбутнє. І хотілося б, щоб більше людей вчилися не для того, щоб виїхати і працювати в іншій країні, а знайти додаток своїх сил в Росії.

Про що ви мрієте?

Було б цікаво реалізовувати якомога більше проектів, втілювати їх в реальність, поки не для всіх є достатні ресурси, як фінансові, так і кадрові. У перспективі хотів би створити робочу групу із включенням студентів і професіоналів для роботи над міськими проблемами в галузі архітектури, дизайну, візуального середовища.
Ілля, величезне спасибі вам за настільки докладні і глибоко інформативні відповіді!
У вашій біографії зазначено, що крім ахітектурно-дизайнерської діяльності ви ще захоплюєтеся і фотографією. Будемо раді взяти у вас чергове інтерв’ю про одну з серій ваших фото-робіт.
Думаю, ваша історія життя буде прикладом для багатьох початківців архітекторів і студентів, які читають наш журнал.
Привіт, Ілля! На пошту нашого Архітектурного журналу прийшов лист про публікації вашого проекту «Технопарк». Хотілося б поставити вам кілька запитань, які допоможуть нашим читачам глибше зрозуміти зміст і ідею даного проекту. Розкажіть, будь ласка, в двох словах про проект «Технопарк». У чому його головне призначення? Для кого і для чого створювався проект?

Зараз Владивосток переживає період активного росту і в перспективі стане науковим форпостом Росії на сході країни. Очевидно, що для того, щоб це сталося швидше і успішніше необхідні певні умови, в тому числі й інфраструктурні. Саме з цією метою було прийнято рішення створити на базі Далекосхідного Федерального Університету (ДВФУ), який є локомотивом у науковій сфері регіону, Технопарк. У своєму проекті я постарався максимально врахувати ці цілі.

Як виникла ідея створення проекту «Технопарк»? Що послужило стимулом для її реалізації?

На Заході система, при якій бізнес і наука «існують» пліч-о-пліч, давно зарекомендувала себе, як найбільш ефективна з точки зору розробки і впровадження принципово нових ідей. У США вже з початку 50 років минулого століття почав функціонувати Стенфордський науково-дослідний парк. Їх приклад показав, що багато хто з заснованих у парку фірм пізніше перетворилися на великі багатонаціональні корпорації. Як житель Примор’я, я розумів важливість появи такого об’єкта, як Технопарк, у Владивостоці. Саме тому я вирішив зайнятися його розробкою в своїй дипломній роботі. У цьому мені допоміг професор ДВФУ Тлустий Руслан Євгенович, який став керівником моєї дипломної роботи. Вивчивши інші аналоги, я зробив висновок, що однією з головних особливостей технопарків повинна бути свобода планувальних рішень, можливість розвитку на будь-якій території, це і підштовхнуло мене почати розробляти так звану модульну систему, яка дозволила б досягти поставлених цілей.

У чому проявляється багатофункціональність проекту?

В першу чергу в універсальності структури. Об’єкт може бути наповнений і виставкової, і офісної, і житловий (готельної), і виробничою (дослідне виробництво) і багатьма іншими функціональними зонами. І ця структура повинна бути комфортною, дружньої людині. Також важливо, що цей проект дозволяє враховувати можливість внесення архітектурно-конструктивних змін, впливу зовнішнього середовища і так далі.

У даній конкретній роботі ця «багатозадачність» проявляється і у відображенні в проекті рельєфних особливостей місцевості й у теж час в можливості в майбутньому розвивати проект як у вертикальній, так і горизонтальній площині, не виробляючи кардинальних змін.

Що мається на увазі під «розвитком проекту як у вертикальній, так і горизонтальній площині»?

Припустимо, сьогодні в технопарку нам потрібна невелика площа, але завтра, коли підприємство почне рости, нам буде потрібно більша площа. У представленому мною проекті можна добудовувати будівлю з урахуванням потреб розвитку, зберігаючи при цьому архітектурно-градостоітельние і естетичні характеристики, організовуючи зв’язку і коридори між добудованими блоками, оперуючи модульними одиницями. Горизонтальний і вертикальний ріст – це додавання площ як на тому ж, так і на новому рівні, тобто поверсі. Звичайно, перш ніж проект почне розвиватися на будмайданчику, будуть зроблені необхідні розрахунки, де мають бути враховані можливості зростання, граничні допустимі навантаження і багато іншого

У чому унікальність проекту? Які основні його переваги?

Головне досягнення проекту – модульна структура. Це винахід надає можливості росту з мінімальної одиниці, дозволяючи вносити при цьому зміни в залежності від особливостей рельєфу території з урахуванням подальшого розвитку підприємства або організації. Тобто ця система являє собою якийсь конструктор, який можна збирати і розвивати в залежності від поточних завдань. Як я вже сказав, ця система багатофункціональна. Наприклад, вона може бути використана не тільки для зведення технопарків, але й при будівництві торгових центрів та інших будівель. Крім цього, система дозволяє зберігати візуальні зв’язки, це добре помітно при проектуванні технопарку ДВФУ. Так, на дільниці був значний перепад відміток, але мені вдалося зберегти вид на море з дороги. Вхід в технопарк став можливий з експлуатованих дахів, що полегшило пересування. А на дахах, згідно з проектом, можуть бути організовані спортмайданчики, майданчики для відпочинку, відновлений зелений покрив. До речі, на модульну систему отриманий патент.

Чи є у даної роботи недоліки, або, можливо, те, над чим варто було б провести додаткову роботу?

Незважаючи на широкі можливості розвитку, є, звичайно, і обмеження. Наприклад, необхідно заздалегідь розрахувати і закласти максимальні навантаження на фундаменти. Крім цього, є основні форми в плані, які моделюють загальні планувальні рішення – це теж обмеження, хоч воно і дає можливість моделювати цілий ряд багатокутних фігур. Також у випадку з атріумом як основний транспортно-пішохідної артерією всередині технопарку виникають деякі мінуси. Наприклад, частина приміщень висвітлюється другим світлом, трохи втрачається корисна площа за кутів, але це можна вирішити за рахунок зменшення ширини атріуму. Крім цього, для реалізації проекту потрібно поглиблена проробка – розробка робочої документації фахівцями різних напрямків.

Припустимо, що даний проект отримав спонсорство і в найближчому майбутньому планується його реалізація. Які завдання постануть перед будівельниками? Що необхідно буде врахувати в першу чергу?

Для початку варто визначити ділянку та покласти на нього вибрану модульну сітку – такий принцип проектування за моїм проектом. Як тільки буде виконаний робочий проект та отримані всі необхідні дозволи і документи, уже будівельники зможуть приступити до свої задачам. Думаю, що планувальна сітка проекту повинна спростити їм роботу.

Чим, на вашу думку, буде привабливий даний комплекс? Що може зацікавити публіку? Якщо я не помиляюся, адже саме популярність є однією з головних задач при реалізації того чи іншого суспільного простору?

Незважаючи на те, що простір Технопарку є суспільним, велика частина його призначена для проведення досліджень, дослідних виробництв, офісів і може бути закрита для відвідувачів. Як я вже сказав, головне завдання проекту, це не залучення відвідувачів, а – створення комфортних умов для спільної діяльності науки та бізнесу. У цьому зв’язку, з точки зору стороннього відвідувача такий комплекс буде цікавий можливістю наблизитися до науки, різноманітними заходами

З недавнього часу все виразніше простежується тенденція до створення екологічних архітектурних об’єктів: еко-міста, еко-вдома та інше. Як ви можете охарактеризувати свій проект з точки зору «модного» на сей день напрямки з використанням інноваційних технологій?

Технопарк – інноваційний проект, і, безумовно, при його створенні я постарався зберегти і візуальні зв’язки, рослинний покрив, перенісши його на експлуатовані покрівлі натомість, зниклих під будівлею. Проект також передбачає можливість встановлення різних екосистем для повторного використання води, використання енергії сонця і вітру, застосування екологічних матеріалів при будівництві, організації єкопарковок і екопроездов.

Якими якостями з Вашої точки зору повинен володіти успішний архітектор-дизайнер? Що ще необхідно, крім особистих якостей для успіху в професії?

Їх дуже багато! З Вашого дозволу перерахую через кому. Це і інтерес до роботи, фантазія, здатність відійти від шаблону, своє бачення ситуації, добрі знання суміжних дисциплін, здатність зібратися після фантазування і втілити проект в реальність, здатність просувати свої рішення, знаходити компроміси, ефективно працювати на презентації та захисті – швидко знаходити спільну мову з фахівцями і замовником, бути представницьким, активним, ввічливість і уміння слухати, чіткість, грамотність та уважність, прозорість завдання для всіх фахівців, вміння реально оцінити ситуацію, працювати не тому, що просто потрібно і потрібні гроші, любов до своєї країни, місту , бажання щось зробити. Тут можна продовжувати і продовжувати. Архітектор-дизайнер, якщо він автор проекту і керівник, крім перерахованих якостей, повинен намагатися відкривати і розвивати в собі лідерські, креативні якості, що й дає навчання та співпрацю з ДВФУ – активні студенти нашого університету завжди беруть участь у конкурсах, деякі ведуть свої проекти , щось розробляють і впроваджують.

Впевнена, що нашим читачам буде цікаво дізнатися про самого автора проекту. Скажіть, якими здобутками у своєму житті ви пишаєтеся найбільше?

Сказав би, не пишаюся, а радію. Радію, що є можливість попрацювати на благо нашого міста, в тому числі створюючи такі проекти, як Технопарк. Будь-які наші досягнення, здобутки нашої талановитої молоді, їх бажання працювати, на мій погляд, говорять про те, що у країни є майбутнє. І хотілося б, щоб більше людей вчилися не для того, щоб виїхати і працювати в іншій країні, а знайти додаток своїх сил в Росії.

Про що ви мрієте?

Було б цікаво реалізовувати якомога більше проектів, втілювати їх в реальність, поки не для всіх є достатні ресурси, як фінансові, так і кадрові. У перспективі хотів би створити робочу групу із включенням студентів і професіоналів для роботи над міськими проблемами в галузі архітектури, дизайну, візуального середовища.
Ілля, величезне спасибі вам за настільки докладні і глибоко інформативні відповіді!
У вашій біографії зазначено, що крім ахітектурно-дизайнерської діяльності ви ще захоплюєтеся і фотографією. Будемо раді взяти у вас чергове інтерв’ю про одну з серій ваших фото-робіт.
Думаю, ваша історія життя буде прикладом для багатьох початківців архітекторів і студентів, які читають наш журнал.

Привіт, Ілля! На пошту нашого Архітектурного журналу прийшов лист про публікації вашого проекту «Технопарк». Хотілося б поставити вам кілька запитань, які допоможуть нашим читачам глибше зрозуміти зміст і ідею даного проекту. Розкажіть, будь ласка, в двох словах про проект «Технопарк». У чому його головне призначення? Для кого і для чого створювався проект?

Зараз Владивосток переживає період активного росту і в перспективі стане науковим форпостом Росії на сході країни. Очевидно, що для того, щоб це сталося швидше і успішніше необхідні певні умови, в тому числі й інфраструктурні. Саме з цією метою було прийнято рішення створити на базі Далекосхідного Федерального Університету (ДВФУ), який є локомотивом у науковій сфері регіону, Технопарк. У своєму проекті я постарався максимально врахувати ці цілі.

Як виникла ідея створення проекту «Технопарк»? Що послужило стимулом для її реалізації?

На Заході система, при якій бізнес і наука «існують» пліч-о-пліч, давно зарекомендувала себе, як найбільш ефективна з точки зору розробки і впровадження принципово нових ідей. У США вже з початку 50 років минулого століття почав функціонувати Стенфордський науково-дослідний парк. Їх приклад показав, що багато хто з заснованих у парку фірм пізніше перетворилися на великі багатонаціональні корпорації. Як житель Примор’я, я розумів важливість появи такого об’єкта, як Технопарк, у Владивостоці. Саме тому я вирішив зайнятися його розробкою в своїй дипломній роботі. У цьому мені допоміг професор ДВФУ Тлустий Руслан Євгенович, який став керівником моєї дипломної роботи. Вивчивши інші аналоги, я зробив висновок, що однією з головних особливостей технопарків повинна бути свобода планувальних рішень, можливість розвитку на будь-якій території, це і підштовхнуло мене почати розробляти так звану модульну систему, яка дозволила б досягти поставлених цілей.

У чому проявляється багатофункціональність проекту?

В першу чергу в універсальності структури. Об’єкт може бути наповнений і виставкової, і офісної, і житловий (готельної), і виробничою (дослідне виробництво) і багатьма іншими функціональними зонами. І ця структура повинна бути комфортною, дружньої людині. Також важливо, що цей проект дозволяє враховувати можливість внесення архітектурно-конструктивних змін, впливу зовнішнього середовища і так далі.

У даній конкретній роботі ця «багатозадачність» проявляється і у відображенні в проекті рельєфних особливостей місцевості й у теж час в можливості в майбутньому розвивати проект як у вертикальній, так і горизонтальній площині, не виробляючи кардинальних змін.

Що мається на увазі під «розвитком проекту як у вертикальній, так і горизонтальній площині»?

Припустимо, сьогодні в технопарку нам потрібна невелика площа, але завтра, коли підприємство почне рости, нам буде потрібно більша площа. У представленому мною проекті можна добудовувати будівлю з урахуванням потреб розвитку, зберігаючи при цьому архітектурно-градостоітельние і естетичні характеристики, організовуючи зв’язку і коридори між добудованими блоками, оперуючи модульними одиницями. Горизонтальний і вертикальний ріст – це додавання площ як на тому ж, так і на новому рівні, тобто поверсі. Звичайно, перш ніж проект почне розвиватися на будмайданчику, будуть зроблені необхідні розрахунки, де мають бути враховані можливості зростання, граничні допустимі навантаження і багато іншого

У чому унікальність проекту? Які основні його переваги?

Головне досягнення проекту – модульна структура. Це винахід надає можливості росту з мінімальної одиниці, дозволяючи вносити при цьому зміни в залежності від особливостей рельєфу території з урахуванням подальшого розвитку підприємства або організації. Тобто ця система являє собою якийсь конструктор, який можна збирати і розвивати в залежності від поточних завдань. Як я вже сказав, ця система багатофункціональна. Наприклад, вона може бути використана не тільки для зведення технопарків, але й при будівництві торгових центрів та інших будівель. Крім цього, система дозволяє зберігати візуальні зв’язки, це добре помітно при проектуванні технопарку ДВФУ. Так, на дільниці був значний перепад відміток, але мені вдалося зберегти вид на море з дороги. Вхід в технопарк став можливий з експлуатованих дахів, що полегшило пересування. А на дахах, згідно з проектом, можуть бути організовані спортмайданчики, майданчики для відпочинку, відновлений зелений покрив. До речі, на модульну систему отриманий патент.

Чи є у даної роботи недоліки, або, можливо, те, над чим варто було б провести додаткову роботу?

Незважаючи на широкі можливості розвитку, є, звичайно, і обмеження. Наприклад, необхідно заздалегідь розрахувати і закласти максимальні навантаження на фундаменти. Крім цього, є основні форми в плані, які моделюють загальні планувальні рішення – це теж обмеження, хоч воно і дає можливість моделювати цілий ряд багатокутних фігур. Також у випадку з атріумом як основний транспортно-пішохідної артерією всередині технопарку виникають деякі мінуси. Наприклад, частина приміщень висвітлюється другим світлом, трохи втрачається корисна площа за кутів, але це можна вирішити за рахунок зменшення ширини атріуму. Крім цього, для реалізації проекту потрібно поглиблена проробка – розробка робочої документації фахівцями різних напрямків.

Припустимо, що даний проект отримав спонсорство і в найближчому майбутньому планується його реалізація. Які завдання постануть перед будівельниками? Що необхідно буде врахувати в першу чергу?

Для початку варто визначити ділянку та покласти на нього вибрану модульну сітку – такий принцип проектування за моїм проектом. Як тільки буде виконаний робочий проект та отримані всі необхідні дозволи і документи, уже будівельники зможуть приступити до свої задачам. Думаю, що планувальна сітка проекту повинна спростити їм роботу.

Чим, на вашу думку, буде привабливий даний комплекс? Що може зацікавити публіку? Якщо я не помиляюся, адже саме популярність є однією з головних задач при реалізації того чи іншого суспільного простору?

Незважаючи на те, що простір Технопарку є суспільним, велика частина його призначена для проведення досліджень, дослідних виробництв, офісів і може бути закрита для відвідувачів. Як я вже сказав, головне завдання проекту, це не залучення відвідувачів, а – створення комфортних умов для спільної діяльності науки та бізнесу. У цьому зв’язку, з точки зору стороннього відвідувача такий комплекс буде цікавий можливістю наблизитися до науки, різноманітними заходами

З недавнього часу все виразніше простежується тенденція до створення екологічних архітектурних об’єктів: еко-міста, еко-вдома та інше. Як ви можете охарактеризувати свій проект з точки зору «модного» на сей день напрямки з використанням інноваційних технологій?

Технопарк – інноваційний проект, і, безумовно, при його створенні я постарався зберегти і візуальні зв’язки, рослинний покрив, перенісши його на експлуатовані покрівлі натомість, зниклих під будівлею. Проект також передбачає можливість встановлення різних екосистем для повторного використання води, використання енергії сонця і вітру, застосування екологічних матеріалів при будівництві, організації єкопарковок і екопроездов.

Впевнена, що нашим читачам буде цікаво дізнатися про самого автора проекту. Скажіть, якими здобутками у своєму житті ви пишаєтеся найбільше?

Сказав би, не пишаюся, а радію. Радію, що є можливість попрацювати на благо нашого міста, в тому числі створюючи такі проекти, як Технопарк. Будь-які наші досягнення, здобутки нашої талановитої молоді, їх бажання працювати, на мій погляд, говорять про те, що у країни є майбутнє. І хотілося б, щоб більше людей вчилися не для того, щоб виїхати і працювати в іншій країні, а знайти додаток своїх сил в Росії.

Про що ви мрієте?

Було б цікаво реалізовувати якомога більше проектів, втілювати їх в реальність, поки не для всіх є достатні ресурси, як фінансові, так і кадрові. У перспективі хотів би створити робочу групу із включенням студентів і професіоналів для роботи над міськими проблемами в галузі архітектури, дизайну, візуального середовища.
Ілля, величезне спасибі вам за настільки докладні і глибоко інформативні відповіді!
У вашій біографії зазначено, що крім ахітектурно-дизайнерської діяльності ви ще захоплюєтеся і фотографією. Будемо раді взяти у вас чергове інтерв’ю про одну з серій ваших фото-робіт.
Думаю, ваша історія життя буде прикладом для багатьох початківців архітекторів і студентів, які читають наш журнал.

Чому ви погодились зніматись для фыльму Петля часу 2012?

Перш за все мене зацікавив сценарій, коли ви його переглянете таке питання відразу відпаде.Подібні публікації:

  1. Офіс-паразит від Za Bor Architects. Москва, Росія.
  2. Реконструкція Міжнародного аеропорту для Універсіади 2013. Казань, Росія.
  3. Голландські підлоги, дизайнером яких стала природа
  4. Заха Хадід (Zaha Hadid) створила проект експоцентру для російської столиці. Москва, Росія.

Залиште свої враження!z