архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » архітектура, огляд архітектури, ПОДІЇ, ФОТООГЛЯДИ

Archi-Union (Китай). Чай, дерево, бетон і цифрова архітектура

п`ятниця, 24 Серпень 2012, Переглядів: 1,078

Шанхайські архітектори Archi-Union розробили проект Чайного Будинку, який розташований на задньому дворі їх студії. Ділянка для майбутнього будинку була обмежена з трьох боків стінами, і тільки з одного боку відкрита до простору з басейном, перед яким росло зріле дерево.

Дизайн створеного ними дома уособлює гармонію, об’єднуючи обгороджене місце і відкритість, чудовий простір і логічну побудова, а також інші складні взаємозв’язки. План у вигляді неправильного чотирикутника максимально збільшує площу. Будинок розділений на дві частини – громадську і приватну.

Громадська частина виходить на відкритий простір з басейном і включає чайний будинок на нижньому рівні і бібліотеку на верхньому. З бібліотеки є вихід до невеликого трикутного балкону, крізь який проходить зростаюче дерево. Інше затишне місце- це місце для читання і службове приміщення, об’єднані із загальними кімнатами незвичайним переходом.

Цей перехід спроектований навколо зігнутих сходів. Таке рішення було прийнято архітекторами Archi-Union з метою привнести нові відчуття у звичайний функціональний простір. Лінійний простір раптово перетворюється в виразну форму, що плавно переходить з чайної кімнати в спокійний простір бібліотеки, і створює при цьому спеціальне місце для читання.

Задуману форму важко було перетворити на якісну інформацію для направляючої конструкції. Спочатку структурний скелет був зафіксований в цифровому форматі, потім вигнута форма була розсічена прямими лініями. Ці лінії сформували правильні поверхні з інтервалом в розмір деревини, що дало можливість легко перенести цифрове втілення на форму, конструйовану вручну.

Дерев’яна опалубка зроблена один до одного по цифровим моделям. Сліди деревини закарбувалися на застиглому бетоні з характерними дефектами, що тільки прикрасило незвичайну форму. Хоча самі архітектори і визнають наявні огріхи в опалубці, робота над подібним об’єктом, що поєднує цифровий дизайн і ручне будівництво, надала зручний випадок вивчити можливості цифрової архітектури.Подібні публікації:

  1. Дизайн інтер’єру лофта Union Square від студії Naiztat + Ham
  2. Офісна будівля «Акцент» від Buro II & Archi + I. Руселаре, Бельгія.
  3. Плаваючий будинок: дизайн інтер’єру будинку на озері Union в США від Designs Northwest Architects
  4. Навчальний корпус університету The Cooper Union від Thom Mayne. Нью-Йорк, США.

Залиште свої враження!z