архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » АНОНСИ, мистецтво, мистецтво, огляд мистецтва, ПОДІЇ, СТАТТІ, ФОТООГЛЯДИ

19-23 вересня 2012 року. Виставка SERENITAS – Скульптура Олексія Морозова з приватних колекцій. Москва, Росія.

середа, 12 Вересень 2012, Переглядів: 1,704

В рамках виставки SERENITAS, яка пройде з 19 по 23 вересня 2012 року в Москві, Росія, скульптурні композиції Олексія Морозова будуть показані в оточенні мебелі автентичного французького ар деко, наданої галереєю Transatlantique. Подивитися на це поєднання образотворчого мистецтва і важливих функціональних елементів інтер’єру можна буде в 5-му залі Центрального будинку художника.

У будинках колекціонерів досить часто можна зустріти поєднання антикварної мебелі з предметами сучасного мистецтва. Таке поєднання покликане відобразити особливий прогресивний шик. Виставка SERENITAS в рамках дванадцятої Московської міжнародної мистецької ярмарки Арт Москва повинна показати наскільки добре скульптура може вписатися в інтер’єр.

Ось уже дванадцять років як в рамках ярмарку Арт Москва існує проект «Сучасне мистецтво в приватних колекціях», що допомагає задовольнити інтерес суспільства до сучасного мистецтва.

Виставка SERINITAS – це добірка з колекцій Олександра Боровського, Олександра Смузікова, Володимира Некрасова, Микити Мішина, Федора Бондарчука, Дар’ї Анцевой і Михайла Косолапова, Pierluigi Testi (Verona) – людей, яких об’єднує інтерес до творчості Олексія Морозова.

Куратор виставки Олександр Боровський коментує майбутній захід: «Мій вибір продиктований не тільки міркуваннями репрезентативності. Скульптура в класичних коннотаціях пластики і ліплення, зрозуміло, притягує російських колекціонерів в силу закладених у вітчизняну культуру уявлень. Але й відлякує: раптом це все несучасно, традиційно та ін. «Випадок Морозова» дуже повчальний якраз в плані зняття опозиції «пластичне-сучасне». Скульптор, апелюючи до класичної традиції тематично і пластично, робить це парадоксально, так як звертає її до сучасних контекстів тактичного і стратегічного характеру. До перших я б відніс всередині-мистецькі моменти: полемічність класичного або антикизируючего в сучасній ситуації, можливість існування класики поза постмодерністською пародійністю. До других – культурну ситуацію в цілому: можливості самої апеляції до «людини скоєного», цивілізаційні виклики і страхи. Роботи А. Морозова є свого роду мостом між традиційними уявленнями про скульптуру як про явище високої гармонійності, і сучасними – як про мистецтво концептуально-аналітичне та полемічне. Думаю, експозиція робіт Морозова з приватних колекцій істотно розширить уявлення глядачів і, власне, колекціонерів про сучасну скульптуру, поверне довіру до пластичного становить, не на шкоду концептуальним ».Подібні публікації:

  1. 1 березня – 2 квітня 2012. Простір чікування. Москва, Росія
  2. XV Міжнародна виставка «Дерев’яне Домобудівництво / Holzhaus». Москва, Росія.
  3. Галерея Neuhaus: конкурс на кращий дизайн інтер’єру – 2012. Москва, Росія.
  4. Лекція Марека Бартеліка “Номадична арт-критика” 24 вересня 2011р.

Залиште свої враження!z