архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » АНОНСИ, архітектура, архітектура, ПОДІЇ, СТАТТІ

Місто Superbowl від Supermachine Studio. Накхонсаван, Таїланд.

четвер, 27 Вересень 2012, Переглядів: 1,089

Неймовірний проект Superbowl – це проект цілого міста. І не звичайного, традиційного міста, а водного. Фахівці з архітектурної студії Supermachine Studio пропонують жителям міста Накхонсаван, Таїланд, зовсім інший спосіб життя. Проект є розширенням Накхонсаван, але може стати і самостійним великим урбаністичним центром

Таїланд знаходиться в зоні ризику. У різний час року країна піддається засух або повеней. Місто Накхонсаван знаходиться між двома річками Пінг і Нан. Виникає необхідність навчиться жити і дружити з водою на новому рівні. Необхідна нова гідравлічна система, здатна справлятися з об’ємом в 6000 -10000 кубічних метрів води, які щорічно розливаються на навколишні території.

Архітектори пропонують побудувати земляний пагорб довжиною 20 кілометрів між річками. Пагорб висотою 150 метрів формує величезний водний резервуар. Під час періоду мусонних дощів три величезних насоса будуть викачувати з річок 180000000 кубічних метрів води в резервуар щодня. У період засухи вода буде використовуватися для потреб сільського господарства.

Площа об’єкта становить 28 мільйонів квадратних метрів. Він розрахований на проживання в ньому близько півмільйона людей. Зовнішня поверхня міста буде на 40% покрита лісами.

Городяни будуть використовувати автомобілі тільки для поїздки в інше місто. Для пересування по території Накхонсаван буде створена система громадського транспорту, яка буде включати в себе наземне метро. На верхньому, водному рівні, люди зможуть скористатися човнами.

На водному рівні можуть бути зведені плаваючі громадські будівлі: стадіони, парки і навіть аеропорт. У місто буде «вбудована» гідропонна, тобто без грунту, система вирощування овочів і фруктів. Всередині резервуара планується створення плантацій рису.

Місто стане повністю екологічно раціональним. Цьому сприятиме використання безлічі способів вироблення електроенергії (за допомогою вітряних турбін, гідрогенераторів, сонячних панелей і виробництва біогазу).

Складно уявити цей проект втіленим в життя. Але все ж архітектори, напевно мали підстави, щоб бути впевненими в можливості його реалізації. Як ви думаєте?Подібні публікації:

  1. Офіс Saatchi & Saatchi від Supermachine Studio. Бангкок, Таїланд.
  2. Хмарочоси Marina City від Influx Studio. Чикаго, США.
  3. Культурний центр Fulldome від FORMA. Бангкок, Таїланд.
  4. Готель LIT Bangkok від VaSLab архітектури. Бангкок, Таїланд.

Залиште свої враження!z