архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » АНОНСИ, огляд технологій, СТАТТІ, ФОТООГЛЯДИ

Розумні дороги від Studio Roosegaarde. Нідерланди.

понеділок, 29 Жовтень 2012, Переглядів: 974

Якими будуть автомобільні дороги в майбутньому? Наскільки це майбутнє далеко від справжнього? Голландська фірма Studio Roosegaarde і Хелен Херберт (Heleen Herbert) з компанії Heijmans займаються розробкою автострад майбутнього, які стануть набагато зручніше, екологічніше, розумніше і безпечніше тих транспортних артерій, які покривають нашу планету зараз.

Концепція була відзначена Голландської дизайнерської премією (Dutch Design Award) в номінації «краща ідея для майбутнього». На цьому існування проекту не було обмежено цифровими і паперовими носіями. Вже в середині 2013 року планується випробувати концепцію на практиці в Нідерландах.

За допомогою найсучасніших технологій буде зроблена спроба створити інтерактивні дороги. В рамках проекту планується нанести розмітку, яка буде світитися в темряві, а також позначення, які буде видно тільки за певних умов (дуже низька або дуже висока температура).

Також буде організовано інтерактивне освітлення дороги, додані спеціальні смуги для електромобілів, за якими можна буде їхати і ефективно заряджати свій електрокар, і встановлені так звані «вітряні ліхтарики».Подібні публікації:

  1. «Сонячні дороги» від Скота Брюсоу (Scott Brusaw). США.
  2. Готель Hilton біля аеропорту Схіпхол від Mecanoo. Амстердам, Нідерланди.
  3. Соціальне житло Hiphouse від Atelier Kempe Thill. Зволле, Нідерланди.
  4. Центр культури від STUDIO DMTW. Алеппо, Сирія.

Залиште свої враження!z