архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » дизайн, ПОДІЇ, предметний дизайн, ФОТООГЛЯДИ

Найкреативніші каналізаційні люки

понеділок, 29 Жовтень 2012, Переглядів: 654

Давно заглядали собі під ноги, коли гуляли на вулиці? Правильно, нема чого там дивитися, крім несподіваного сміття або, якщо вже не його, то пилу та інших проявів сірості. А ось так не скрізь виявляється. Буденні кришки каналізаційних люків в Японії перетворилися на без малого твори мистецтва, які в пору виставляти в окремому музеї.

По всій країні прижилася ідея про креативні кришки каналізаційних люків. Кожне місто може похвалитися своїми власними малюнками, що прикрашають люки.

На японських каналізаційних люках можна знайти масу різних тем: історичні замальовки, зображення рослин та тварин, відомих будівель і фестивалів, химерні малюнки, рисунки-головоломки ,або малюнки придумані яким-небудь місцевим школярем.

Дизайнерські кришки каналізаційних люків почали з’являтися в Японії в 80-их роках 20 століття. До цього на вулицях можна було побачити нічим не примітні кругляччя, як і в інших країнах.

У цей час було дозволено відходити від прийнятого раніше суворого стандарту за зовнішнім виглядом люків.

Час показав, що ідея виявилася хорошою. Сьогодні вже близько 95% з 1780 муніципалітетів Японії можуть похвалитися індивідуальними малюнками на каналізаційних люках.Подібні публікації:

  1. Національний морський музей в Амстердамі від Dok Architecten
  2. Годинники oNe від Ігоря Чака
  3. Будинок біля діючого вулкана в Японії
  4. Готель Kyriad від Kilo Architectures. Ле-Ман, Франція.

Залиште свої враження!z