архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » інтер’єри, інтер’єри, огляд інтер’єрів, ПОДІЇ, СТАТТІ, ФОТООГЛЯДИ

Конкурсна робота Ніколаєвої Олени. Творчий простір для молоді «Hubspace». Чебоксари, Росія.

понеділок, 29 Жовтень 2012, Переглядів: 1,339

Я представляю проект творчого простору для молоді, розташованого в будівлі АТС в місті Чебоксари. Простір площею 700 квадратних метрів поділено на кілька функціональних зон, відповідно до потреб молоді:
-Сцена;
-Кафе;
-Бібліотека;
-Переговорна;
-Коворкінг;
-Лекторій;
-Фотостудія;
-Господарське приміщення (stuff);
-Другий рівень, зона виставок;
-Гардероб;
-Зона з телевізорами.

В останні десятиліття у зв’язку із закриттям багатьох застарілих виробництв з’явилися великі простори колишніх фабрик, які перестали виконувати свої прямі функції або стали їх поєднувати з іншими, більш відповідальними запитам часу. Саме в таких великих за площею просторах мені здається прийнятним створювати молодіжні дозвільні центри нового відкритого формату. Такі об’єкти зазвичай диктують стиль для їх оформлення – це стиль лофт. У Чебоксарах одним з об’єктів під створення лофтового простору є робочий будинок АТС, в приміщеннях якого у зв’язку з технологічним прогресом звільнився великий простір, і з’явилася можливість створення культурно-дозвільного простору для молоді.

У дизайні приміщення я спиралася на концепцію мережі, сітки, переплетення різних творчих просторів, відкритих і доповнюють один одного. Будівля вузла зв’язку є робочим простором, в якому об’єднані багато мобільних та інтернет-провайдерів міста Чебоксари. Кожну секунду там реєструються сотні дзвінків і повідомлень, і використання в якості концепції сітки є символічним, адже безліч видимих ​​і невидимих ​​мереж об’єднує людей в наш час через мобільний зв’язок, Інтернет, женский форум і телебачення.

Сама концепція простору закладена в його назві: від англійського «hub» – вузол зв’язку, «space» – простір. Такий підхід дозволяє об’єднати безліч розрізнених і різних за функціональним призначенням приміщень в один цілісний креативний простір, здатний консолідувати творчі сили молоді, створювати своєрідні творчі «вузли». Таким чином, лінія, що пронизує собою весь простір і супроводжується назвами функціональних зон, направляє відвідувача по потрібної йому траєкторії, служить графічним покажчиком правильності його руху, отакий маяк, що допомагає знайти потрібний напрямок.

Концепція знайшла своє відображення і в проектуванні екстер’єру, лінії руху, напрямок яких взято із затвердженого гайдлайна вузла зв’язку “Hubspace”, вибудувані таким чином, що з висоти пташиного польоту вони сприймаються як лінії, направляючі відвідувача центру з потрібної траєкторії. Так досягається художній суверенітет комплексу, але при цьому він не випадає із загальної проектної картини міста. У проектуванні меблів так само використовувався цей принцип: проекти люстри, підвісного світлового світильника з галогенними лампами, книжкової шафи та інших предметів побудовані за мотивами сітки, переплетення безлічі вузлів.

Для додання приміщенню ігрового характеру я використовувала пересувні меблі на колесах у вигляді літер «Hub», систему висувної сцени, відвела частину стін для демонстрації літературної і фототворчості відвідувачів, так само є маркерна дошка для побажань відвідувачів, адресованих «Hubspace», є пересувні пуфи , в зоні коворкінга є підвісні крісла, які «розбавляють» серйозну атмосферу офісу, старі каркаси телефонних будок, які були переобладнані в підвісні крісла в зоні wi-fi доступу. Будівля належить до стилю конструктивізм, тому план приміщення задавали прямі виступи на стелі, що створило прямолінійний характер приміщення, для того, щоб зменшити зайвий геометризм і прямолінійність, я спроектувала решітку грільято під кутом 45 градусів, це створює додаткову динаміку в приміщенні.

На даному етапі розвитку молодіжного дозвілля, крім всіляких клубів, вузол зв’язку «Hubspace» став основним центром розвитку молоді в Чебоксарах. Це абсолютно новий тип організації молодіжного дозвілля, побудований за принципом відкритого простору, що об’єднує різні молодіжні ініціативи, що виникають підчас стихійно, знизу, що сприяє демократизації молодіжного руху, підвищенню її культурного і творчого потенціалу. Прагнення молоді до вільного самовираження, без істотного впливу на сам процес старшого покоління як не можна краще здійснюється на подібного типу просторах.Подібні публікації:

  1. Конкурсна робота Лоскутової Аліси. Дитячий міні-садок. Жовтневий, Росія.
  2. Конкурсна робота Панасенко Катерини. Дизайн-проект інтер’єру заміського житлового будинку. Сочі, Росія.
  3. Конкурсна робота Захарової Владислави. Дитячий розважальний центр. Челябінськ, Росія.
  4. Конкурсна робота Лоскутовой Аліси. Дитячий міні-сад

Залиште свої враження!z