архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » дизайн, огляд моди, ПОДІЇ, СТАТТІ, фото, ФОТООГЛЯДИ

Історія мантій

четвер, 6 Грудень 2012, Переглядів: 1,297

Мантії і шапки-конфедератки, беруть свій початок в Середньовічній Європі. Коли Америка була колонізована Великобританією, мода старого світу перекочувала в новий, де чорні мантії вперше одягли студенти Прінстона. У Колумбійському університеті і Єлі почали надягати мантії перед Американською революцією.

Європейська традиція “Академсервис” академічної одягу почалася з фасону довгою, закритою мантій.

Студенти, котрі навчалися в духовних семінаріях, одягалися також. Їх мантії зазвичай були чорними або коричневими. До часу заснування університету Кембриджу на початку XIII століття, випускники, які здобули ступінь доктора права і музики, могли одягати менш темні тони. Будучи кольоровими, ці мантії яскраво-червоного, фіолетового, і червоного кольору не були настільки насиченими, як їх сучасні аналоги. “На початку історії академічною одягу, у них не було таких яскравих барвників, щоб робити такі живі кольори, якими ми можемо насолоджуватися сьогодні,” – говорить Філіп Гофф, автор книги “Академічний одяг Лондонського університету.”

Коли кольору почали асоціюватися з областями знань, покрий мантій став асоціюватися зі ступенями. Академічні головні убори мають світські коріння, хоча шапка-конфедератка успадкувала свою форму від квадратних шапок Британських семінаристів XVIIвека.

Ще одним елементом наряду випускника є капюшон. До XV століття в Англії капюшони стали розцінюватися як символ отриманого вищої освіти, і в цей же час була розпочата традиція декорування їх відповідно до отриманої ступенем.

Незважаючи на століття, стародавні традиції академічної одягу, або, можливо, завдяки їм, мантія і шапка-конфедератка не втрачають популярність на випускних церемоніях.

“Я думаю їх важливість частково в тому, щоб отримати шанс стикнутися з усіма студентами, хто був до тебе, також слідували цій західній академічній традиції”, – вважає Брюс Крісченсон, що робив допомогу в розробці костюмів для університету Херфордшіра, де він є професором інформатики та членом-засновником бургонском суспільства, вивчає історію академічної одягу. “Це спосіб вираження солідарності з ними.”

Коли десятки університетів США в XIX столітті прийняли правила студентського стилю, багато розробили свій власний фасон кольору для мантій, капюшона і шапок, а також деталі, що дозволяють відобразити спеціальність випускника, науковий ступінь і його alma mater. Індивідуальні підходи до академічної одязі в Америці були показником слабкості: без знання правил кожного університету, ніхто не міг сказати, хто, що вивчає і де.

У 90-их роках XIX століття попечітельПрінстона, Джон МакКук, активно виступалза проведення реформ, що в кінцевому ітогепрівело до зустрічі університетських лідерів в Колумбійському університеті в 1894 році. Вони сформулювали національні стандарти, більшість з яких не втратили силу по сьогоднішній день. Їх проект, Міжуніверситетський кодекс академічної одягу, заснований на статуті академічної одягу Колумбійського університету 1887 року.

Крій бакалаврських, магістерських мантій і капюшонів, закріплений в Кодексі, запозичений у Оксфордського університету. Вид докторської мантії, яка сьогодні нагадує мантію бакалавра, але з більш широкими рукавами, як і оксамитове декорування, відповідає зразку мантій докторів і магістрів Колумбійського університету 1887 року. Оксамит може бути або чорним, або одного з 26 кольорів, що відповідають різним сферам знань.

В системі США капюшони вказують на ступінь випускника, його спеціальність та університет, з якого він випускається. Детальні пояснення можна знайти в нормативних актах Американської ради з освіти.

Кодекс був прийнятий для регулювання зовнішнього вигляду мантій, шапок і капюшонів, але його положення іноді порушуються. У 1902 році Гарвард додав деякі декоративні елементи на передню частину кожної мантії і став використовувати іншу форму для капюшонів.

Академічний одяг повернула собі кольори в 1912, коли Браунскій університет створив коричневі шапки-конфедератки з Котикова хутра для представників адміністрації. У 1938 році Єльський університет затвердив мантії і шапки синього кольору для своїх магістрів і докторів. Після Другої світової війни остаточно були закріплені кольору. Сьогодні тільки кілька сотень університетів використовують кольорові мантії.

Таким чином, можна визначити випускників різних університетів, а не тільки їх ступеня. Крій капюшона, який служив для відмінності одного університету від інших, не зміг виконувати цю функцію до 50-х років XX століття. Через пів століття після прийняття кодексу, були засновані сотні ВНЗ, багато з яких слідують вимогам до крою капюшонів, замість розробки своїх.

Мантії університетів світу привезли в ГрГУ

Мантії професорів і членів ректорату ВНЗ світу збирають у музеї історії ГрГУ імені Янки Купали. Колекція поки єдина в Білорусі.
В експозиції зібрано 12 мантій, в тому числі з Польщі, США та України. Серед експонатів – мантії ректора ГрГУ Євгенія Ровби, а також почесного професора університету Баффало (США) екс-ректора ГрГУ Сергія Маскевіча. «Незабаром експозицію поповнять мантії з університетів Китаю, Німеччини, Росії, Болгарії. До кінця року з’являться мантії з інших вузів », – розповів директор музею історії університету Володимир Ситих. Колекція буде виставлена ​​на другому поверсі в головному корпусі. Зараз все мантії зберігаються в приміщенні музею історії.Подібні публікації:

  1. Історія хрестильного одягу
  2. Історія автомобільних штор
  3. Mercer Hotel Barcelona – стиль, розкіш, історія в центрі іспанської столиці
  4. Історія букетів квітів

Залиште свої враження!z