архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » графіка, огляд фото, ПОДІЇ, СТАТТІ, ФОТООГЛЯДИ

Prophotos.ru: Професійно про фотографії

понеділок, 18 Лютий 2013, Переглядів: 1,274

Ми раді вітати читачів журналу Etoday! З цього тижня журнал Prophotos.ru буде представляти вам дайджест своїх найцікавіших статей.
Журнал Prophotos – це перший в російському інтернеті журнал про фотографії.
Наше кредо – «Професійно про фотографії». Однак це не означає, що ми орієнтуємося тільки на професійних фотографів, навпаки, наша аудиторія – це початківці й аматори, які мріють фотографувати красиво і якісно. Ми прагнемо зробити фотографію більш доступною і більш професійною. Сподіваємося, що матеріали нашого сайту ви знайдете цікавими і корисними.

В першу чергу ми хотіли б представити тест нового фотоапарата Canon EOS 450D. Як і всі тести нових камер, він виконаний по нашій унікальній методиці (посилання), а крім тексту і галереї знімків, в матеріалі за традицією присутня відеододаток.

У 2003 році компанія Canon випустила стала «народною» цифрову зеркалку EOS 300D. Це був перший цифровий дзеркальний фотоапарат вартістю менше тисячі доларів. Взимку поточного року на виставці PMA 2008 був представлений правнук трехсоткі – EOS 450D. Дана модель позиціонується як просунута аматорська зеркалка, що прийшла на зміну EOS 400D.

Як правило, саме цю модель багато початківці любителі розглядають у
якості основного кандидата на покупку. У нашому тесті ми спробуємо
познайомити вас з нею ближче і описати основні особливості, що відрізняють EOS 450D від конкурентів.

Фотоапарат приємно здивував надзвичайно низьким рівнем шумів – можна спокійно знімати при будь-якому значенні ISO. Дуже непогано для любительської камери!
Робота автоматики також нарікань не викликала. Всі системи під час тестування функціонували стабільно і чітко. Лише з точки зору ергономіки EOS 450D здалася недостатньо зручною. І це не дивно – повинна ж вона хоч чимось відрізнятися від старших моделей. EOS 450D навряд чи підійде для професійної роботи. Втім, вона на це і не розрахована.

Canon EOS 450D – відмінна зеркалка початкового рівня. Її функцій цілком вистачить для потреб як початківця, так і просунутого фотографа. Перейти в майбутньому на старшу модель може змусити лише недостатньо висока (для професійної зйомки) оперативність управління. У порівнянні з основними конкурентами, ця модель не виривається вперед, але і не відстає.

Кілька знімків, зроблених на Canon 450D:

Тест Canon EOS 450D та інших фотоапаратів ви знайдете в журналі ProPhotos.RU

На минулому тижні в розділі «Майстер-класи» журналу Prophotos були вперше опубліковані матеріали підготовлені не професійним фотографом, а експертом, що має до фото
безпосереднє відношення. Але це навряд чи може розладнати постійних читачів журналу. Адже в фотографії важливо не тільки те, що і як знімати, але і те, що відбувається з вашими знімками потім.

Справа в тому, що мова йшла про друк фотографій, а в ролі експерта виступив Павло Косенко, директор з розвитку однієї московської мережі фотолабораторій. Павло відповів на 11 питань, якими найбільш часто задаються ті, хто воліють перегляду знімків на екрані монітора «живий» відбиток на фотопапері.

Якість підсумкового відбитка безпосередньо залежить від якості вихідних файлів. Надрукувати можна практично будь-яке зображення незалежно від того, зроблений кадр любителем або професійним фотографом. Однак для досягнення найкращого результату файли з фотокамери або сканера зазвичай розцінюють як сирий матеріал, що вимагає подальшої інтерпретації.

Відповідність зображень на підсумковому відбитку і моніторі – комплексна задача, що вимагає підтримки з боку і фотографа, і лабораторії. Для забезпечення максимально точної передачі кольору від файлу до відбитка необхідно:

Апаратним чином відкалібрувати свій монітор. Для цього можна скористатися послугами фахівців або придбати спектрофотометр і навчитися з ним працювати.
Обрати фотолабораторію, яка забезпечує підтримку профайлів фотопаперів.
Підготувати файли до друку з використанням профайлів паперів, виміряних в даній лабораторії.

Якщо ви не володієте комп’ютерними програмами обробки, деяку елементарну цветокоррекцию можна доручити операторові друку. При друку малих форматів у багатьох лабораторіях така послуга надається безкоштовно і визначається параметром «Цветокоррекция» (робити або не робити). Якщо ви готували файл самостійно, краще вибрати «Не робити»: тоді оператор відправить зображення на друк як є, без додаткового втручання. Якщо ж у параметрі «Цветокоррекция» вибрати «Робити», то оператор внесе поправки в перенесення кольорів картинки, якщо вважатиме це за необхідне (широкоформатная печать). Така корекція в першу чергу спрямована на виправлення явних огріхів зйомки і проводиться згідно загальноприйнятим нормам роботи з кольором (сірий – нейтральний, небо – блакитне, трава – зелена). Якщо в кадрі є люди, кольорокорекція проводиться по особам. При роботі з кольором оператор маніпулює наступними основними параметрами: – колірний баланс (жовтий, пурпурний, блакитний); – щільність; – контраст. У разі необхідності оператор може втрутитися у насиченість і різкість картинки, а також зробити кадрування.

Докладні відповіді на інші питання:
Які існують способи друку фотографій?
Що таке мінілаби?
У якому максимальному розмірі можна надрукувати файл?
У чому різниця між 10 × 15 і 11 × 15?
Кадр в обріз або цілком – як задати режим друку?
Як управляти різкістю на відбитку?
Який папір вибрати – матову або глянсову?
Як зробити так, щоб відбиток відповідав зображенні на моніторі?
Що таке кольорокорекція при друку і навіщо вона потрібна?
Як дізнатися параметри кольорокорекції, яку вніс оператор при друку?
Чи можна надрукувати даний ч / б?

ви знайдете на сторінках журналу Prophotos.

е залишилися без уваги і фотографи. Любителям сучасного кінематографа і художньої фотографії присвячується майстер-клас Володимира Мішукова, фотохудожника, який працював з режисером Андрієм Звягінцевим на зйомках фільмів «Вигнання» і «Повернення».

Думка одного з найцікавіших сучасних російських фотографів таке: у фотографії до сьогоднішнього дня було все. Абсолютно всі. Носії, композиційні складові … Єдине, чого не було в фотографії, – не було вас. Повірте в це – і у вас з’явиться шанс на свої знімки.

Мені здається, що той час, коли фотографія впливала на кіно, трансформувалося в зворотне. Зараз в більшій мірі кіно впливає на фотографію. У силу зрозумілих причин – розвитку технологій та доступності кінематографа. Не так багато людей ходять дивитися фотографію в порівнянні з тим, як люди дивляться кіно в кінотеатрах, на DVD і т. д.

Чому, власне, фотографія живе? Мені здається, справа в концентрації на один кадр. Ще Брессон говорив про вирішальний миті, про вирішальному кадрі. Можна нескінченно клацати затвором, але, якщо не вловиш вирішальне мить, нічого не вийде. Фотографія – це мій суб’єктивний досвід, пов’язаний з моїми почуттями, моїми емоціями, моїми думками. Це і визначає вирішальну суть. І я схоплюю один кадр. Кадр намагається протистояти своїй концентрації – концентрації 24 кадрів.

Усім, хто зараз збирається в літню відпустку, буде корисна стаття Андрія Гордасевич, яка розповідає про те, що і чому фотографувати в подорожі.

Немає сенсу тягнути з собою техніку на всі випадки життя: не можна осягнути неосяжне, а вага взятого з собою буде постійно тиснути вам на плечі, накопичуючи втому і погіршуючи мобільність. Коли ви багато переміщаєтеся і фізичні навантаження великі, на перше місце виходить ваша витривалість і здатність концентруватися на об’єкті зйомки. Комусь може здатися, що, скажімо, п’ять об’єктивів дають більше можливостей, ніж два. Однак найчастіше велика кількість апаратури плутає фотографа і не використовується ним у повній мірі. Якщо наочно – краще мучитися вибором між двома об’єктивами, ніж мати з собою п’ять і, відповідно, витрачати на це в п’ять разів більше часу і сил.Подібні публікації:

  1. Гра в хованки: креативні фотографії Глорії Маріго
  2. Концептуальна фотографія Дженні Холмі (Jenni Holmo)
  3. Ефект з запахом дитинства: іграшкові фотографії
  4. Зупиніть літак! Оригінальні фотографії і колажі Роузі Харді

Залиште свої враження!z