архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » ФОТООГЛЯДИ

Центр бойових мистецтв. Брест, Білорусь.

вівторок, 20 Серпень 2013, Переглядів: 661

Випускник Брестського державного технічного університету Дмитро Сушков спроектував Центр бойових мистецтв для міста Брест, Білорусь.

Як відомо, заняття бойовими мистецтвами пропагують здоровий спосіб життя, високі моральні цінності, формують вольові якості у своїх послідовників. Також варто відзначити важливу роль єдиноборств у вихованні підростаючого покоління. Бойові мистецтва, на відміну від інших видів спорту, зміцнюють не тільки фізичне і психологічне здоров’я молодої людини, а й формують світогляд, сприяють духовному розвитку.

Основний задум проекту полягає в ідеї єдності основних трьох начал: Неба, яке оточує землю, Землі, на якій стоїть людина, і Людини, яка все це об’єднує, оскільки тільки вона має здатність наділяти сенсом всю навколишню дійсність. Ідея єдності трьох начал відображена в близькому до трикутника в плані контуру будівлі, Триангулярній сітці колон і трьох суперопорах, на які спирається несуча система покрівлі. Також будівля підрозділяється на три основних горизонтальних рівня:
перший – рівень цокольного поверху (комерційна зона: businessspace);
другий – рівень першого поверху (зона подій: eventsspace);
третій – рівень другого поверху (зона спільноти: communityspace).
В основу пластичного рішення фасадів закладений образ традиційної японського зброї – самурайського меча катана. Відмінною особливістю катана є хвилястий малюнок на ріжучій частини клинка – «хамон». Саме такі характерні риси (зігнутість катани і хвилястий візерунок на клинку) відображені на пластику фасадів.

Багатофункціональний будинок спортивного центру розміщується поблизу проектованих житлових кварталів з суспільно-побутової зоною, розташованих в південно-східному районі міста Бреста по вулиці Жовтневої Революції і призначається для обслуговування мешканців цих районів, а також городян і приїжджих.
Будівля триповерхова складається з трьох горизонтальних рівнів: цокольний поверх, перший поверх і другий поверх. На цокольному поверсі розміщуються вестибюль з гардеробом глядачів, основне ядро ​​арени, тренувальні зали, роздягальні з душовими, кафе з приміщеннями обслуговування, адміністративно-побутові приміщення, медико-відновлювальний центр і приміщення технічного та допоміжного призначення. На першому поверсі розташовані головний вестибюль, трибуни глядачів, двухсветні простори громадського призначення, санвузли та інші допоміжні приміщення. На другому поверсі знаходяться спортивно-тренувальні зали для занять єдиноборствами, безконтактними боями.

До складу приміщень спеціалізованого призначення входять наступні спортивні зали:
- Основне ядро ​​арени, де надана можливість різного використання, наприклад, окрім проведення змагань з різних видів боротьби і силових єдиноборств, можна так само влаштовувати змагання з боксу, змішаним стилям, проводити масово-видовищні заходи.
- Великий тренажерний зал для повсякденного використання відвідувачами .
- Малий тренажерний зал для спортсменів.
- 2 зали боротьби.
- Зал для занять змішаними єдиноборствами.
- Зал для рукопашного бою та спеціальної підготовки.
- Зал фехтування та хореографії.

Для підвищення рівня енергоефективності по максимуму використовується стрічкове скління по всьому периметру будівлі, що знижує витрати на енергоспоживання, необхідного для освітлення. Для того щоб будівля не перегрівалася в літній час, зовнішні евакуаційні галереї забрані світлопрозорою сіткою, яка сприймає нагрів на себе, пропускаючи при цьому світло в приміщення комплексу.
На другому рівні (перший поверх) створений єдиний відкритий простір, в якому можна проводити різні виставки та фестивалі, розміщувати експозиції, організовувати простір за допомогою створення тимчасових павільйонів, зон відпочинку, присвячених крім тематики бойових мистецтв іншим аспектам людської діяльності і культури.Подібні публікації:

  1. Школа мистецтв від WOHA. Сінгапур.
  2. Баскський кулінарний центр (Basque Culinary Center) від VAUMM. Сан-Себастьян, Іспанія
  3. Медичний центр від Феррер Arquitectos. Альмерія, Іспанія.
  4. Музей мистецтв від Foster + Partners. Датун, Китай.

Залиште свої враження!z