архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » СТАТТІ

Який вид сходів зручніший для двоповерхового будинку

вівторок, 29 Вересень 2015, Переглядів: 517

Без сумніву, сходова конструкція – це часто родзинка дому, ключовий стильовий елемент, навколо якого і створюють майбутній інтер’єр усього приміщення. Вибір потрібної конструкції для тих, хто мешкає у двоповерховому будинку, залежить від багатьох факторів – відведеної площі, планування кімнат, індивідуальних вподобань замовника, тощо.

Але, як правило, власники двоповерхових будинків найчастіше зупиняють свій вибір на дерев’яних сходах із використанням металевих конструкцій. Чому саме? Спробуємо розібратися нижче.

На перший погляд, усе цілком зрозуміло. Дерево – візуально виграшний матеріал. Йому можна надати різних відтінків шляхом нанесення лаку чи іншої речовини, вдало експериментувати з різьбою, створювати ексклюзивні композиції у поєднанні з іншими матеріалами. Наявність дерев’яних сходів у домі – це чудовий спосіб створити затишну атмосферу, забезпечити сприятливий мікроклімат, подарувати позитивні емоції. І, найголовніше, деревину з впевненістю можна вважати екологічно безпечною сировиною. Відомо, що дерево, зокрема, його хвойні та смолисті породи, виділяють у навколишнє середовище фітонциди – речовини, що сповільнюють розвиток бактерій та інших шкідливих мікроорганізмів.
У порівнянні з бетонними чи металевими сходовими конструкціями, дерево відносно легке. А це означає, що в процесі експлуатації зменшується навантаження на покриття для підлоги та несучі конструкції. Очевидно, мова не про всі типи деревини – дубові сходи іноді мають таку ж вагу, як і металеві.

Що стосується форми сходів, то оптимальний вибір для двоповерхового будинку – маршеві конструкції (прямі та з поворотом). Передусім тому, що економія площі зазвичай не є пріоритетною для цього типу помешкання. У протилежному випадку обирають гвинтові сходи – найбільш компактні конструкції, ідеальні для двоповерхової квартири. Маршеві сходові конструкції більш надійні під час щоденної ходьби, а це вкрай важливо, якщо у будинку мешкають маленькі діти та люди похилого віку. Окрім цього, місце під маршевими сходами часто можна перетворити у чудову гардеробну кімнату, дитячу зону чи навіть невеликий санвузол.

Звісно, такий вибір важко назвати єдино правильним для кількаповерхових будинків, адже в процесі проектування завжди виникає чимало нюансів. Тому про інші типи сходових конструкцій читайте у наших наступних матеріалах.

 

 Подібні публікації:

  1. Проект сучасного двоповерхового будинку Glendowie від студії Bossley
  2. NAP Architects (Японія). переплетення сходів
  3. Дизайн приватного будинку Passion M1 від студії Architect 11
  4. Дизайн приватного будинку в Ханура від студії Fujiwarramuro

Залиште свої враження!z