архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » мистецтво, мистецтво, ПОДІЇ, СТАТТІ

Обкладинки CD: територія дизайну. Огляд.

понеділок, 19 Жовтень 2015, Переглядів: 699

Сьогодні mp3-файли і бібліотека для айпада (iPod) замістили всі інші музичні носії, тому необхідність візуально оформляти музику відпала сама собою. Але ще з якихось десяток років тому обкладинки CD-дисків, а раніше й обкладинки вінілу були ще однією територією для докладання дизайнерських ідей.

Сучасне мистецтво об’єднує всі можливі втілення творчості; музику, живопис, танець, звук, спів, фотографії, відео. Портал “Артінвестмент” (Artinvestment.ru) запропонував нам згадати плоди цього арт-фьюжна.
На початку 1990-х Британія була в моді. Мистецтво там інтенсивно розвивалося, художники, поети та музиканти активно змішувалися один з одним. Для групи Blur одну з обкладинок оформив Джуліан Опай (Julian Opie), розмістивши на ній авторські портрети учасників групи, а для обкладинки альбому Think Tank (2003) вони використовували ілюстрацію нікому невідомого Бенксі (Banksy), який після став дуже популярний.

Енді Уорхол (Andy Warhol) встиг попрацювати з багатьма знаменитими музикантами, включаючи Velvet Underground. Обкладинка з бананом стала однією з перших «інтерактивних» обкладинок в світі: картинка відклеювалася, а під нею відкривалося зображення очищеного банана. Ще один експеримент з інтерактивом відбувся на обкладинці для альбому Sticky Fingers групи Rolling Stones; туди наклеїли застібку-блискавку.

Обкладинки альбомів Radiohead, оформлені Стенлі Донвуд (Stanley Donwood), відповідають філософії музики гурту. За обкладинку альбому Amnesiac художник отримав премію «Греммі» (Grammy).
Зйомка кліпів останні 25 років зросла в один з найвпливовіших і індивідуально стилістичних видів виробництва в галузі. З першого кадру до останнього, музичний кліп служить як чисте полотно для вашого розуму і фантазії – місце, щоб показати світові, що ви дійсно можете зробити, якщо дати свободу камері. Але, якщо ви дасте вашому творчому пориву заглушити розумний підхід до виробництва, ваш відеошедевр може закінчити зовсім не так, як ви б хотіли. Для всіх молодих, енергійних, амбіційних виконавців, які тільки починають свій тернистий шлях співочим олімпом – послуги професійного кліпмейкера korniyko.com, що дозволить яскраво виділитись з моря інших співаків.

Manic Street Preachers для обкладинки The Holy Bible (1994) використовували картини Дженні Севілл (Jenny Saville). Своєрідна творчість Дженні якнайкраще відображає зміст музики. Цікаво, що представник Севілл (Saville) запросив за використання картини на обкладинці альбому 30000 доларів, проте, після розмови обох авторів по душам (художниці та автора текстів пісень, Річі Едвардса (Richey Edwards), робота була надана для тиражування безкоштовно.

«Чемпіонами» по співпраці з сучасними художниками є американці Sonic Youth. Завдяки їм багато меломанів звернули свою увагу на авангардний рок і творчість сучасних актуальних живописців і фотографів.Подібні публікації:

  1. Альтернативні обкладинки для знаменитих книг. Результати конкурсу Polish Book Cover Contest
  2. Обкладинки The Architectural Review і Wired
  3. Дизайн інтер’єру. Огляд стилів і колірного оформлення приміщень
  4. Територія смаку

Залиште свої враження!z