архітектура
дизайн інтер’єрів
дизайн меблів
предметний дизайн
технології
мода
мистецтво
ілюстрації
графіка
фотографії
Головна » інтер’єри, інтер’єри, огляд інтер’єрів, ПОДІЇ, СТАТТІ, ФОТООГЛЯДИ

Та будуть світло і дизайн!

вівторок, 20 Жовтень 2015, Переглядів: 722

У наші дні освітлювальні прилади вже не є «просунутою» альтернативою свічці або каганцю, а постають вишуканим декоративним елементом, без якого неможливо досягти гармонії в дизайні приміщення або ландшафту. Достаток усіляких світильників дозволяє максимально легко і ефектно обіграти тему висвітлення в будь-якому інтер’єрі. Грамотний вибір освітлювальних приладів, а також світлодіодні лампи цена на які задовільнить будь-якого покупця, допоможе підкреслити оригінальність приміщення або ділянки, замаскувати огріхи і привернути увагу до переваг. Зовсім не обов’язково, щоб всі світильники були одного розміру і форми, досить витримати єдиний стиль.

У просторій кімнаті з високими стелями, наприклад у вітальні, загальне світло можна створити за допомогою масивних освітлювальних приладів, таких, як каскади, люстри і підвісні світильники. При низьких стелях слід вибирати стельові світильники, які щільніше прилягають до площини стелі. І взагалі велика кількість світла, спрямованого на стелю, допоможе візуально підняти його. Розташувавши довгі настінні світильники паралельно підлозі, можна «подовжити» приміщення. Затишне локальне підсвічування письмового столу, крісла, ліжка створюється за допомогою бра, торшерів і настільних ламп. Спрямованими променями світла можна виділити декоративну арку, оригінальну перегородку або акваріум. А безліч точкових світильників на стелі створять романтичний ефект «зоряного неба».

Вибираючи світильники для приміщення, не варто забувати про те, що блискучі поверхні з легким дзеркальним ефектом (наприклад глянсові натяжні стелі, лаковані підлогові покриття, гладкі шпалери і кахельна плитка) будуть максимально відбивати світло. Фактурні, шорсткі поверхні, навпаки, будуть його поглинати і розсіювати. Світильник, спрямований на таку текстуру, підкреслить її рельєф.

Ландшафтне освітлення дозволяє вирішити два важливих завдання. По-перше, забезпечує безпечне пересування по вулиці в темний час доби. По-друге, створює комфортне візуальне середовище.
Високі світильники покроково встановлюються уздовж прогулянкових стежок і біля зони відпочинку. Малими світильниками маркуються доріжки, сходи, точково акцентуються малі архітектурні форми, рослинність, водойми. Підвісними і настінними вуличними світильниками декоруються веранда, ганок або зона відпочинку. У комплексі вуличне освітлення може повністю перетворити малюнок ділянки, створити ефектну гру світла й тіні на архітектурних будівлях і елементах ландшафту.Подібні публікації:

  1. Дизайн приватного будинку Altamira від студії Joan Puigcorbé
  2. Футуристичний дизайн інтер’єру або «Якими будуть квартири майбутнього?»
  3. Музична консерваторія в місті Мезьєр-ле-Мец
  4. Конкурсна робота Панасенко Катерини. Дизайн-проект інтер’єру заміського житлового будинку. Сочі, Росія.

Залиште свої враження!z